O projekcie

EDUKACJA FILMOWA DLA UCZNIÓW

Lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Od czwartoklasistów z podstawówki aż po maturzystów – dzieci i młodzież z Gdyni mogą wziąć udział w bezpłatnych LEKCJACH Z HISTORII KINA I FORM FILMU GDYŃSKIEJ SZKOŁY FILMOWEJ. Nowy projekt edukacyjny realizowany w Gdyńskim Centrum Filmowym startuje już w lutym, zaraz po zimowych feriach. Ta edycja potrwa do 30 czerwca 2019.

Prowadzący zajęcia, młodzi filmoznawcy, w sposób kompetentny i ciekawy, z użyciem materiałów multimedialnych, przybliżą uczniom zagadnienia związane z powstawaniem i rozwojem kina oraz rozumieniem filmu. Uczestnicy odwiedzą, na co dzień niedostępne, pracownie, w których powstają filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz zaplecze Kina Studyjnego GCF. Wezmą też udział w zajęciach warsztatowych dopasowanych do omawianego tematu.

Projekt skierowany jest do klas IV–VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich. Zgłaszać się mogą szkoły i grupy uczniów pod opieką wychowawców i nauczycieli. Udział w zajęciach dla uczniów szkół publicznych w Gdyni jest bezpłatny.

W zależności od poruszanej problematyki i potrzeb konkretnej grupy zajęcia mogą trwać od 120 do 180 minut. Ich tematyka oraz forma warsztatowa zostaną tak przygotowane, aby odpowiadały możliwościom i umiejętnościom konkretnych uczestników. Multimedialne lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej realizują potrzebę wprowadzenia młodych ludzi w podstawy dziedziny kinematografii, zgodnie z założeniami zapisanymi w szkolnej podstawie programowej.

Zajęcia odbywają się w Gdyńskim Centrum Filmowym (Plac Grunwaldzki 2, Gdynia) od poniedziałku do piątku w godz. 9.-11.

Projekt realizuje Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni.
Współfinansowanie Miasto Gdynia.
Partnerami projektu są Europa Cinemas oraz firma Ziaja.

Uwaga! Limit rezerwacji zajęć w opcji bezpłatnej został wyczerpany.
Zapraszamy na zajęcia płatne: http://gsf.pl/edukacja/oferta/