O projekcie

EDUKACJA FILMOWA DLA UCZNIÓW

Lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Uczniowie podstawówek – publicznych i niepublicznych – z Gdyni (kl. IV-VIII) mogą wziąć udział w bezpłatnych LEKCJACH Z HISTORII KINA I FORM FILMU GDYŃSKIEJ SZKOŁY FILMOWEJ ed. 2. Druga edycja projektu edukacyjnego, realizowanego w Gdyńskim Centrum Filmowym, startuje już w październiku 2019 i potrwa do 30 grudnia 2019.

Prowadzący zajęcia, młodzi filmoznawcy, w sposób kompetentny i ciekawy, z użyciem materiałów multimedialnych, przybliżą uczniom zagadnienia związane z powstawaniem i rozwojem kina oraz rozumieniem filmu. Uczestnicy odwiedzą, na co dzień niedostępne, pracownie, w których powstają filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz zaplecze Kina Studyjnego GCF. Wezmą też udział w zajęciach warsztatowych dopasowanych do omawianego tematu.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Zgłaszać się mogą szkoły i grupy uczniów pod opieką wychowawców i nauczycieli. Udział w zajęciach dla uczniów szkół z terenu Gdyni jest bezpłatny.

Zajęcia trwają 120 minut. Ich tematyka oraz forma warsztatowa zostają tak przygotowane, aby odpowiadały możliwościom i umiejętnościom konkretnych uczestników. Multimedialne lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej realizują potrzebę wprowadzenia młodych ludzi w podstawy dziedziny kinematografii, zgodnie z założeniami zapisanymi w szkolnej podstawie programowej.

Zajęcia odbywają się w Gdyńskim Centrum Filmowym (Plac Grunwaldzki 2, Gdynia) od poniedziałku do piątku w godz. 9.-11.

Projekt realizuje Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni.
Współfinansowanie Miasto Gdynia.
Partnerami projektu są Europa Cinemas oraz firma Ziaja.

Klasy licealne i wszystkie grupy spoza Gdyni zapraszamy na zajęcia płatne: http://gsf.pl/edukacja/oferta/