Elżbieta Benkowska - 2010

Kinem interesuje się, odkąd dowiedziała się, że urodziny obchodzi tego
samego dnia, co Roman Polański. Filmy zaczęła kręcić w dniu swoich 18.
urodzin, gdy dostała pierwszą kamerę.

Piotr Brożek - 2010

Kręci i nakręca, pisze, performuje, animuje. W latach 2008-2010 animator sieci w Ośrodku Brama Grodzka – Teatr NN w Lublinie – Laboratorium Edukacji i Animacji. Absolwent historii na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej, przewodniczący Samorządu Wydziału Humanistycznego.

Marta Grabicka - 2010

Oprócz filmu interesuje się malarstwem. Ukończyła Orłowskie Liceum Sztuk Plastycznych z tytułem technika fotografa. Studiuje na czwartym roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, obecnie w pracowni profesora Henryka Cześnika.

Filip Jacobson - 2010

Reżyser filmów dokumentalnych. Absolwent Filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim, Gdyńskiej Szkoły Filmowej kontynuuje naukę na Kunsthochschule für Medien w Kolonii w Niemczech. Przez pół roku w ramach wymiany studenckiej studiował na EICTV na Kubie oraz licznych warsztatach filmowych jak: EsoDoc Workshops, Goshort Talent Campus, Polska Doc.

Piotr Janiszewski - 2010

Pochodzi z Mazur. Ukończył Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich. Uwielbia dobre, polskie kino – Munk, Chęciński, Bareja, Koterski, Machulski – i taką drogą chce iść. Nie rezygnuje z aktorstwa i gra również w swoich filmach.

Łukasz Ostalski - 2010

Absolwent politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego i słuchacz Sopockich Szkół Fotografii WFH. Wielokrotny laureat konkursów fotografii prasowej i nie tylko.

Sławomir Witek - 2010

Absolwent historii na UG, obecnie operator obrazu i reżyser krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Autor zdjęć do „Oleny” Elżbiety Benkowskiej i „Matki” Łukasza Ostalskiego, reżyser i scenarzystą filmu „Prawdziwy miód”. Zrealizował także film dokumentalny „Siedmiu mężczyzn w różnym wieku”.

Adrian Apanel - 2012

Absolwent
informatyki i ekonometrii na Uniwersytecie Szczecińskim. Humanista,
grafik, podróżnik. Były wokalista punkowy. Twórca wielu
krótkometrażowych form
filmowych.

Sylwia Galon - 2012

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Rzeźby ze specjalnością intermedia, dyplom w pracowni prof.
Grzegorza Klamana. Zajmuje się wideo, instalacjami, działaniami
multimedialnymi, bioartem, czasami vj-ingiem. Mieszka w Gdańsku.

Anna Gnadczyńska - 2012

Absolwentka Zarządzania i podyplomowych studiów Rachunkowości i Finansów. Jej pasją jest fotografia, szczególnie portretowa.

Maciej Bartosz Kruk - 2012

Człowiek atechniczny, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim, studiował też polonistykę i edukację artystyczną. Autor krótkich filmów fabularnych i dokumentalnych.

Eryk Lenartowicz - 2012

Wychował się w Australii (Sydney), do Polski przyjechał ukończyć gimnazjum i liceum. Przez rok uczył się fotografii pod opieką Tomasza Adamowicza. Brał udział w warsztacie fotograficznym Tomasza Sikory.

Małgorzata Różalska - 2012

Kobieta – entuzjazm. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim, fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i charakteryzacji w MagnusFilm w Sopocie.

Miłosz Sakowski - 2012

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pięć lat pracował jako reporter w gdańskim ośrodku TVN24. W międzyczasie tworzył krótkie formy fabularne i dokumentalne.

Karolina Zaleszczuk - 2012

Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.. 

Emilia Julita Zielonka - 2012

Pochodzi z Podlasia. Absolwentka psychologii na UKSW w Warszawie. Uczestniczyła w 4-letnim Studium Historii Kina na Akademii Filmowej. Przewodnicząca Sekcji Filmowej w Kole Naukowym Studentów Psychologii UKSW.

Filip Ignatowicz - 2014

Absolwent malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom obronił w pracowniach profesorów Henryka Cześnika, Witosława Czerwonki i Roberta Florczaka. Fascynują go wszystkie formy sztuki wizualnej. 

Katarzyna Iskra - 2014

Z wykształcenia hebraistka i psycholożka. Fascynuje się muzyką elektroniczną i kulturą bliskowschodnią.

Maciej Miller - 2014

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie. W okresie szkolnym zrodziła się jego pasja fotograficzna i filmowa. Autor krótkich form audiowizualnych. 

Grzegorz Mołda - 2014

Do niedawna student etnologii i antropologii kultury. Kiedyś wierzył w dewizę „Rób pięć rzeczy na raz, a jest szansa, iż dwie z nich wyjdą”. Dziś już wie, że to nieprawda.

Urszula Morga - 2014

Urszula Morga ukończyła Organizację Produkcji Filmowej i TV na WRiTV im. K.Kieślowskiego. Od 2006 prowadzi pracownię animacji Esy-floresy gdzie realizuje projekty komercyjne i autorskie. Za wideoklipy wielokrotnie nominowana do Nagrody Yach Film.

Justyna Pelc - 2014

Rodowita Gdynianka. Absolwentka Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Zainteresowań wiele, sukcesów jeszcze więcej… w planach.

Paweł Podolski - 2014

Absolwent Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Studiował też Organizację Produkcji Filmowej oraz Animację Kultury. Gdyby mógł, wyreżyserowałby Spider-Man’a. Niestety boi się pająków.

Wojciech Pokorski - 2014

Student czwartego roku prawa na UAM w Poznaniu. Jeden z założycieli Stowarzyszenia Twórców Sztuki Audiowizualnej, obecnie Prezes Zarządu STSA. Reżyser i współscenarzysta pełnometrażowego filmu fabularnego Nowele, opartego na twórczości Charles’a Bukowskiego.

Edyta Rembała - 2014

Najstarsza z pięciu córek, Podlasianka, fotografka. Absolwentka teologii. Autorka krótkich filmów fabularnych i dokumentalnych.

Piotr Wołodźko - 2014

Urodził się we Wrocławiu, ale kiedy miał półtora roku jego rodzice wyjechali z nim do dalekich wysp Nowej Zelandii, gdzie mieszkał do niedawna. Tam skończył licencjat w kierunku politologii i filozofii na Uniwersytecie Victoria w Wellingtonie i podjął pierwsze kroki w filmie oraz aktorstwie.

Marek Głuszczak - 2016

(ur. 03.01.1993) – absolwent South Baltic Academy of Independent Theatre i Przedszkola Filmowego w Szkole Wajdy. Pasjonat filmu, teatru, psychologii i seksuologii. Improwizator w trójmiejskiej grupie ImProściej. Od 2010 współzałożyciel i członek Niezależnej Grupy Filmowej CN Studio.

Aneta Gołębiewska - 2016

Aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, laureatka I Nagrody za najlepszą rolę kobiecą, na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Studiuje Psychologię, w szczególny sposób interesuje się wpływem środowiska na rozwój człowieka. Prowadzi projekty i zajęcia artystyczne dla młodzieży.

Stanisław Horodecki - 2016

Absolwent Gdańskiego Liceum Autonomicznego. Od dłuższego czasu jeździ na deskorolce i dokumentuje trójmiejską scenę deskorolkową. Prócz filmów interesuje się malarstwem, fotografią oraz rysunkiem.

Jan Kuźnik - 2016

Był dostawcą pizzy, pośrednikiem nieruchomości, konsultantem telefonicznym, „informatykiem” w kawiarence internetowej i przygodnym tłumaczem; przewracał burgery w maku, pisał dialogi opery mydlanej, robił DTP magazynu akwarystycznego, podawał kawę, gdzie indziej piwo, studiował socjologię, filozofię i chyba coś jeszcze. 

Agata Minowska - 2016

Urodzona i wychowana w Gdyni.
„Reżyserowała” od małego, angażując w swoje przedstawienia wszystkie dzieci sąsiadów.
Absolwentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Tam też poszerzała swoje horyzonty poprzez podróże- dwukrotna stypendystka programu Erasmus+.

Maksymilian Nowicki - 2016

Magister scenariopisarstwa Wydziału Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Parokrotny laureat konkursów scenariuszowych. Na co dzień scenarzysta, scriptdoctor. Urodzony w Zielonej Górze.

Natalia Nylec - 2016

Absolwentka dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka Danish School of Media and Journalism w Aarhus.

Magda Strzyżyńska - 2016

Absolwentka Liceum Plastycznego w Nałęczowie. Ukończyła malarstwo oraz edukację artystyczną specjalność multimedia na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu.

Maria Wider - 2016

Pochodzę z Wadowic. Jestem absolwentką papieskiego liceum oraz Wydziału Filozoficznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Niezmiennie ciekawią mnie ludzie i opowiadane przez nich historie, które czasem nagrywam, czasem opisuję, a zwykle po prostu ich słucham. Kiedy akurat nic nie robię, wyjeżdżam, żeby dowiedzieć się jakie jest życie gdzie indziej.

  • Rusza rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej

  • Gdyńska Szkoła Filmowa ogłasza piątą edycję warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w październiku 2022 roku

    Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lipca do 15 września 2022 roku.

  • Pokaż, że morze Cię kręci i wygraj 10 tysięcy złotych!

  • Gdynia i morze to jedno, a co łączy film, gospodarkę morską i Gdynię? Morze od wieków stanowi artystyczną inspirację, dlaczego więc nie wykorzystać go w filmie promującym pracę w gospodarce morskiej? Jeśli jesteś kreatywny, film to Twoja pasja, a przy tym mieścisz się w przedziale wiekowym 20-35 lat – spróbuj swoich sił w konkursie „Morze mnie kręci”! Wystarczy, że zgłosisz swój pomysł do konkursu na film o gospodarce morskiej. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: 10 tysięcy złotych na realizację filmu reklamowego lub promocyjnego pod okiem profesjonalnych ekspertów, warsztaty w Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz wsparcie eksperckie i techniczne na etapie realizacji projektu.

  • Sukces absolwentek Gdyńskiej Szkoły Filmowej

  • Dwa filmy absolwentek Gdyńskiej Szkoły Filmowej znalazły się w oficjalnej selekcji konkursu Busan Inter-City Film Festival w Korei Południowej. Obrazy Luizy Budejko oraz Hanny Kilińskiej to filmy dyplomowe, które powstały w gdyńskiej filmówce.

Więcej aktualności