Piotr Janiszewski

Piotr Janiszewski

Pochodzi z Mazur. Ukończył Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich. Uwielbia dobre, polskie kino – Munk, Chęciński, Bareja, Koterski, Machulski – i taką drogą chce iść. Nie rezygnuje z aktorstwa i gra również w swoich filmach.

Jego żywiołem jest satyra i pastisz. Na świat patrzy z ironią. Jest reżyserem i autorem zdjęć do filmu „Ab ovo”, który brał udział w wielu prestiżowych festiwalach: Gdynia Film Festival, Młodzi i Film w Koszalinie, Węgiel Student Film Festiwal, Gdańsk DocFilm Festival a na Festiwalu Filmowym DRZWI zdobył Złotą Framugę w kategorii Dokument Studencki.

Filmografia:

2006 – Parówka Wyborcza
2008 – Post Parówka Wyborcza, Wielki Powrót Antosia 
2011 – Ab ovo 
2013 – Dwie Drogi, Marian 

  • Wesołych Świąt

  • Z okazji zbliżających się świąt życzymy Państwu, aby nadchodząca Wielkanoc upłynęła w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnego zrozumienia.
    Niech ten czas będzie wypełniony świątecznym relaksem i spokojem w gronie najbliższych.

    Filmowych świąt wielkanocnych życzy dyrektor i pracownicy Gdyńskiej Szkoły Filmowej!

Więcej aktualności