Ab ovo

Historia życia – od narodzin, aż do śmierci. Zdjęcia zrobione zostały w jednej z polskich ubojni. Wejście do tego miejsca jest surowo zabronione dla zwykłych ludzi. Niewielu z nas wie, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. 
2011 | Film dokumentalny w reż. Piotra Janiszewskiego

Antek

Życie Antka wydaje się być podobne do reszty wychowanków pogotowia opiekuńczego. Wszystko zmieni się kiedy do Ośrodka trafia dziewczyna po przejściach Anka.
2015 | Film fabularny w reż. Sylwii Galon

Casting

Zofia i Kuba są młodymi rodzicami. Ona jest aktorką, ale głównie zajmuje się córką. Rodzinną harmonie zaburza fakt, że Zofia dostaję szansę, aby wystąpić ze swoją idolką. Wyjeżdża na casting z dzieckiem.
2017 | Film fabularny w reż. Katarzyny Iskry

Chwila

Film "Chwila" to krótkometrażowy film dokumentalny, zrealizowany w eksperymentalnej formie bazującej na szybkim, impresyjnym montażu. 
2013 | Film dokumentalny w reż. Marty Grabickiej

Czelendż

Rozwodzący się Wiktor podejmuje się korporacyjnego "czelendżu" przechodząc się nago po biurze. Pieniądze wykorzystuje na zabranie na wymarzoną wycieczkę 9-letniej córki. Na jego drodze staje jednak jego 17-letni pasierb, Mikołaj.
2019 | Film fabularny w reż. Maksymiliana Nowickiego

Czułość

Irka i Miłosz to para nastolatków, która na jedną noc zamyka się w pokoju hotelowym. Ich plan wydaje się doskonały, a działaniu towarzyszy jedna myśl - nasza miłość jest wyjątkowa i niezniszczalna. Ta noc zmieni między nimi wszystko.
2015 | Film fabularny w reż. Emilii Zielonki

Dwie drogi

Adam pracuje w straży miejskiej. Po godzinach staje się liderem zespołu rockowego. Wierzy, że wygrana w konkursie jest jego szansą na sukces. Wkrótce okaże się, że nie to jest w życiu najważniejsze.
2012 | Film fabularny w reż. Piotra Janiszewskiego

Dzieciak

Spanikowany chłopak opuszcza narzeczoną i dziecko. Próbuje opuścić kraj, ale tuż przed wyjazdem w jego kuchni pojawia się ośmioletnia cwaniara. Dziewczynka wciąga go w niepozorny przekręt...
2017 | Film fabularny w reż. Pawła Podolskiego

Dzień babci

Tomek wyłudza pieniądze metodą „na wnuczka”. Kiedy wszystko idzie dobrze, nagle starsza kobieta demaskuje go i zamyka w mieszkaniu. Niedołężna staruszka proponuje oszustowi układ. 
2015 | film fabularny w reż. Miłosza Sakowskiego

Dzień jak co dzień

Ania z córką Basią jadą na casting do telewizyjnego talent show. Z dziewczynką dzieje się coś dziwnego, ale matka tego nie zauważa. Podczas występu Basia wybiega ze sceny. Ania musi zderzyć się ze swoimi kompleksami, by dostrzec i zrozumieć potrzeby córki.
2019 | Film fabularny w reż. Magdy Strzyżyńskiej

Fast food

Robert pracuje w restauracji typu fast-food. Po śmierci koleżanki z pracy wpada w melancholię. Jego życie to monotonia i rutyna. Kiedy do mieszkania obok wprowadza się nowy sąsiad uporządkowany świat Roberta nagle staje na głowie.
2015 | Film fabularny w reż. Eryka Lenartowicza

Jestem tutaj

Niespodziewany przyjazd młodszego brata zmusza 20-letnią Hanię do zmierzenia się z trudną przeszłością i odnowy kontaktu z dawno niewidzianą matką.
2019 | Film fabularny w reż. Agaty Minowskiej

Koniec widzenia

Marta pracuje w warsztacie samochodowym ojca. Jej chłopak zostaje aresztowany. Marta z ojcem starają się pomóc chłopakowi. Dziewczyna staje przed wyborem między ojcem a swoim ukochanym.
2017 | Film fabularny w reż. Grzegorza Mołdy

Kroki

Nastoletnia Justyna nie może już wytrzymać z matką, która całe noce spędza na imprezach. Przypadkowa fascynacja nową sąsiadką karze jej dorosnąć.
2015 | Film fabularny w reż. Karoliny Zaleszczuk

Lato 43

Kameralna historia przyjaźni kobiet podczas okupacji, które ratowanie świata zaczęły od własnego podwórka. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Babci autorki.
2019 | Film fabularny

Marian

Bohaterem filmu jest Mariusz, nazywany przez znajomych Marianem. Kiedyś był młodym, energicznym człowiekiem, zdolnym historykiem. Sielanka skończyła się gdy spadły na niego dwie choroby.
2013 | Film dokumentalny w reż. Piotra Janiszewskiego

Matka

Małgorzata - na co dzień ważny polityk - jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn - narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. 
2013 | Film fabularny w reż. Łukasza Ostalskiego

Między nami

Para dwudziestolatków spodziewa się dziecka. Pod wpływem napięć i emocji decydują się rozstać, a dziecko oddać do adopcji. Nie jest im z tym łatwo. Do porodu zostały dwa miesiące. Dochodzi do rozmów i przeżyć kluczowych dla całego ich życia.
2017 | Film dokumentalny w reż. Macieja Millera

Mleko

Ewa jedzie z córką do domu nad jeziorem, by przygotować urodzinową imprezę. Julka zabiera swojego chłopaka. Matka wyraźnie nie akceptuje jego obecności. Odkrywa jednak, że największą walkę będzie musiała stoczyć z samą sobą.
2017 | Film fabularny w reż. Urszuli Morgi

Na strajk!

Dzień z życia 19-letniego Karola, który opiekuje się dziadkiem chorym na Alzheimera. W trakcie opieki Karol poznaje tajemnicę rodzinną związaną z dramatycznymi wydarzeniami podczas stoczniowych strajków w grudniu 1970 roku.
2019 | Film fabularny w reż. Stanisława Horodeckiego

Nie da się kochać

28 - letnia Isia ma wszystko poukładane. Pracuje w aptece, ma kochającego męża i... kochanka. Nagle wszystko wywraca się do góry nogami. Isia musi naprawić swoje życie, ale bardzo szybko orientuje się, że nie tak łatwo jest kochać....
2017 | Film fabularny w reż. Piotra Wołodźko

Niedziela

Walentyna i Julian są małżeństwem od wielu lat. Mieszkają razem lecz tak naprawdę żyją we własnych, niezależnych światach. Bardzo rzadko mają ze sobą kontakt. 
2015 | Film dokumentalny w reż. Eryka Lenartowicza

Niezłomni

Pełen przygód dzień z życia Romana i Zbyszka, pary trójmiejskich złomiarzy, którzy natrafiają na kuszące znalezisko.
2014 | Film dokumentalny w reż. Adriana Apanela i Miłosza Sakowskiego

Nowy Bronx

Lato, snapchat, pierwsze zakochanie. Dla 16-letniej Natalii zakochanie jest całym światem. Nagrywa filmik, żeby zwrócić na siebie uwagę chłopaka z osiedla. Po drodze do bliskości natrafia jednak na dorosłość.
2017 | Film fabularny w reż. Filipa Ignatowicza

Olena

Młodzi Ukraińcy, Olena i Dima, podróżują przez Polskę do Szwecji. W pociągu kradną ich portfel. Podczas bójki z Dimą złodziej wyrzuca paszport na tory. Muszą go znaleźć zanim odpłynie prom. Na jaw wychodzi prawdziwy powód ich podróży.
2013 | Film fabularny w reż. Elżbiety Benkowskiej

One

Film opowiada o trzech pokoleniach kobiet żyjących razem w biedzie. Każda z nich prezentuje inną postawę życiową. Córka Agata choć nie jest jej łatwo uwierzyć w siebie, stara się spełnić marzenie o byciu artystką.
2013 | Film fabularny w reż. Marty Grabickiej

Pola

11-letnia Pola, nie może pogodzić się z wyjazdem matki do pracy za granicą. Dziewczynka próbuje ją zatrzymać. Gdy kobieta mimo wszystko wyjeżdża, Pola postanawia uciec z domu.
2017 | Film fabularny w reż. Edyty Rembały

Prawdziwe uczucia

Są młodzi, piękni i zakochani. Tak jak jej rodzice... Kiedyś. Kiedy odwiedzą ich, prosząc o drobną przysługę, na jaw wyjdą ich skrywane od lat, dziwaczne tajemnice - oraz prawdziwe uczucia.
2020 | Film fabularny

Prawdziwy miód

Krystyna, główna bohaterka filmu to 60-letnia uboga emerytka z głębokiej prowincji, która sprzedaje przy szosie domowy miód. Pewnego dnia na tej samej szosie zaczynają pracę rosyjskie prostytutki. 
2012 | Film fabularny w reż. Sławomira Witka

Siedmiu mężczyzn w różnym wieku

Bohaterami filmu są mężczyźni uprawiający boks. Siedem scen pokazujących pięściarzy na różnych etapach kariery  - od dzieciństwa do późnej starości. 
2013 | Film dokumentalny w reż. Sławomira Witka

Spacer

Film opowiada o wyjątkowej relacji dwójki 9-latków. Chłopiec jest niewidomy. Jego przyjaciółka zabiera go na spacer u brzegu jeziora. W czasie spaceru bawią się, kłócą, ale też wspólnie próbują zrozumieć świat.
2011 | Film dokumentalny w reż. Filipa Jacobsona

Przyjazd

Alicja po kilku miesiącach rozłąki przyjeżdża do rodzinnego domu odbudować relacje ze swoją córką. Jednak czas nie pomógł dziewczynce zapomnieć o krzywdach wyrządzonych przez matkę.
2017 | Film fabularny w reż. Justyny Pelc

Rap Braders

Karol i Robert to bracia z osiedla. Robert jest ochroniarzem, a Karol hip-hopowcem. Kiedy Robert traci pracę, a właściciel mieszkania grozi eksmisją, chłopcy zwracają się o pomoc do znajomego gangstera...
2015 | Film fabularny w reż. Adriana Apanela

Sztorm

Historia młodego małżeństwa przeżywającego kryzys w związku.
2012 | Film fabularny w reż. Piotra Brożka

TAK.BLISKO

Nieśmiały Franek znajduje pracę w call center. To ostatnia szansa na spłatę czynszu u egoistycznego pana Bronka i okazja do romansu z kierowniczką Aśką. Pewnego dnia chłopak odkrywa smutną tajemnicę swojego najemcy. Żeby ją rozwikłać będzie musiał postawić się przełożonej.
2019 | Film fabularny w reż. Marka Głuszczaka

Utrata

Utrata powoduje zatrzymanie, bezruch, pustkę. Każdy z członków portretowanej rodziny próbuje poradzić sobie z nią na swój sposób. Nastoletni Piotrek stara się, żeby nie odczuł jej młodszy brat. Osamotniony, stopniowo traci siłę, aby mierzyć się z codziennością. 
2019 | Film fabularny

Wczasy

Alicja ma wszystko zaplanowane - chce wyjechać z ukochanym do Sydney. Zbliża się czas wylotu. Musi jeszcze tylko pożegnać się z matką, która zrobi wszystko, żeby nie dopuścić do wyjazdu córki.
2014 | Film fabularny w reż. Anny Gnadczyńskiej

We mnie

Sandra i Dawid zamierzają się pobrać. Przed ślubem dziewczyna musi jednak przerwać ciążę z powodu wad genetycznych płodu. Dramatyczne wydarzenie stawia pod znakiem zapytania ich wspólną przyszłość.
2019 | Film fabularny w reż. Marii Wider

W narożniku

Dwudziestoletnia Iza przygotowuje się do ważnej walki bokserskiej pod okiem ojca. Na krótko przed walką ojciec składa córce propozycję podłożenia się. Iza staje przed wyborem między marzeniami, a tym w co zawsze wierzyła.
2015 | Film fabularny w reż. Macieja Bartosza Kruka

Wskrzeszenie

10-letnia Magda traci młodszego brata. Ojciec pogrąża się w głębokim żalu, matka jest oschła i niedostępna. Magda postanawia ożywić Marcela i ma na to świetny pomysł, który musi się udać.
2022 |

Nie mów tak do mnie

Tina i Julian są uzdolnionym mu­zycznie rodzeństwem. Przygotowują się do koncertu, który ma odmienić ich los. Na drodze do sukcesu stają jednak strach, uzależnienie i konflikty, które powinny były zostać rozwiązane już dawno temu. Tina musi podjąć najtrudniejszą decyzję swojego życia.
2022 |

Delicje

Oskar za wszelką cenę pragnie powstrzymać swojego najlepszego przyjaciela Speediego przed emigracją. Ten jednak nie chce dać się przekonać. Wszystko zmienia się gdy odkrywają, że na ich torze kolejowym stoi tajemniczy samobójca.
2022 |

Sabina

Po nieudanym wieczorze, spędzonym w towarzystwie swojego młodszego kochanka, 50-letnia Sabina wsiada do taksówki. Po chwili na drogę wybiega dziewczyna z niebieskimi włosami – Anka, która prosi Sabinę o pomoc. Od tego momentu życie Sabiny będzie wyglądało inaczej. Anka wciągnie Sabinę w wir różnych wydarzeń, które pozwolą Sabinie inaczej spojrzeć na swoje dotychczasowe życie.
2022 |

Halsowanie

Wkraczający w dorosłe życie Janek przepracowuje z psychoterapeutką trudną relację z ojcem. Kiedy wydaje się, że chłopak znalazł drogę do pojednania ze swoim tatą, ten niespodziewanie umiera na zawał serca. Janek musi pożegnać się z ojcem, a okazja nadarza się w prosektorium.
2023 |

Saudade

Dziewięcioletnia Ula scala rodzinę w obliczu nadchodzącej traumy, organizując Wigilię w środku lata. Szczęśliwe wspomnienie, które jednocześnie sprawia ból, „miłość, która pozostaje”.
2023 |

Dom z piasku

Słodko – gorzka komedia dokumentalna. Ojciec i syn budują eksperymentalny dom na skraju świata. Okazuje się, że jest to podróż, która prowadzi ich w miejsca, o których tylko śnili.
2022 |

Wszystko dla mojej przyjaciółki

Ania i jej najlepsza przyjaciółka Kasia są pokłócone. Kiedy Kasia z frustracji niszczy swoje obrazy dyplomowe, Ania czuje się winna i postanawia przeprosić. Jednak okazuje się, że zachowanie Kasi kryje w sobie coś więcej.
2023 |

Przyciąganie

Podczas upalnych wakacji na wsi, bliska relacja nastoletniego rodzeństwa zostaje wystawiona na próbę. Zauroczona swoim młodszym bratem Ania, podejmuje walkę o jego uczucie.
2024 |

InstaLove

Angelika i Emil są przykładem związku idealnego. Kiedy dziewczyna odkrywa tajemnicę chłopaka jej świat wywraca się do góry nogami. Pewnych rzeczy nie da się ukryć, zwłaszcza kiedy obserwuje Cię 180 tysięcy ludzi.
2022 |

Moja sukienka

Wojtek ma 23 lata, studiuje, mieszka w Warszawie i... draguje. W filmie obserwujemy jego relacje z najbliższymi przyjaciółmi, oraz pasję, którą mimo czasów pandemii stara się wraz z nimi rozwijać. Wracamy również do Gdyni - miejsca jego dzieciństwa - i konfrontujemy z jego rodzicami, by poznać granice ich miłości.
2022 |

W zakolach czasu

Czy jest szansa, że najbardziej stresująca randka w twoim życiu to ta na którą nigdy się nie wybrałeś? Janek (Mikołaj Kubacki) szykuje się na spotkanie z Weroniką (Julia Pawlak), gdy w jego domu pojawia się niezapowiedziany gość (Cezary Kosiński). Niecodzienna wizyta zmusza go do podjęcia decyzji, która będzie miała wpływ na jego dalsze życie, wyśnioną miłość, a co najważniejsze - fryzurę.
2022 |

Na niebie i na ziemi

Podczas pogrzebu ukochanego ojca jedenastoletnia Tosia poznaje jego kochankę z sześcioletnim synem - Kajtkiem. Dziewczynka za wszelką cenę stara się wypędzić niechcianych gości z pogrzebu, ostatecznie wyżywając się na bezbronnym Kajtku. Okazuje się jednak, że chłopiec, którego Tosia postrzegała jako wroga, staje się łącznikiem pomiędzy nią a zmarłym ojcem oraz pomaga jej przejść przez to trudne doświadczenie.
2023 |

Mandala

Łucja robi, co może, aby przywrócić swojego syna do zdrowia i zmyć z siebie winę za wydarzenia z przeszłości. Im bardziej się stara, tym cieńsze stają się granice między macierzyństwem i przemocą oraz jawą i sennym koszmarem.
2023 |

Love_proxy

Gniewko, 27-letni wrażliwy programista, otrzymuje w pracy wynalazek - sobowtóra-robota, który jest jego ulepszoną wersją. Zamiast korzystać z niego do profesjonalnych działań Gniewko próbuje wykorzystać ludzką maszynę, by zbliżyć się do ukochanej Leny.
2023 |

Transgresja

24-letni diler narkotyków spędza kameralny wieczór z Nadią, jedną ze swoich klientek. W miarę rozwoju nocy zdaje sobie sprawę nie tylko, że Nadia jest osobą transpłciową, ale także, że niezmiennie go pociąga. Rodzi się w nim konflikt pomiędzy obezwładniającym go uczuciem a dotychczasowymi przekonaniami.
2023 |

Mama wraca

Czy da się podróżować w miejscu? Czy da się zastąpić himalajskie przestrzenie beskidzkimi pagórkami? Odkąd na świat przyszła Wiktoria - chora na dziecięce porażenie mózgowe, jej mama Weronika mierzy się z tymi pytaniami, próbując odnaleźć dawne pasje w nowym życiu z córką.
2023 |
  • „Dziennik Anastazji” i „Trzeba się skupić” nagrodzone w Indiach

  • „Dziennik Anastazji” Maxima Bujnickiego zdobył Nagrodę dla Najlepszego Dokumentu, a „Trzeba się skupić” Marcina Zydka Nagrodę Indyjskich Krytyków Filmowych za Debiut Dokumentalny na Kautik International Film Festival w Nainital, resorcie na północy Indii. Festiwal Filmów Studenckich Kautik IFF odbywał się w dniach 1 – 3 grudnia.

Więcej aktualności