Wojciech Marczewski -

Reżyser. Od roku 1998 wykładowca na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Współzałożyciel i jeden z głównych wykładowców Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Milenia Fiedler -

Montażystka filmów takich, jak „Tatarak”, „Katyń”, „Weiser”, „Fuks” oraz seriali telewizyjnych. Ma także na swoim koncie montaż wielu filmów dokumentalnych, animacji oraz spektakli Teatru Telewizji. W zawodzie pracuje od 1991.

Grzegorz Łoszewski -

Scenarzysta. Autor scenariuszy dla filmu, teatru i TV. Z wykształcenia teolog, studiował też filozofię i historię sztuki. W 1995 rozpoczął literacką współpracę z TVP, Akson Studio, Studio A oraz z zespołami filmowymi Perspektywa, Oko i Dom.

Sławomir Pultyn -

Operator, fotograf, reżyser. Autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Jest twórcą idei Rodzinnego Albumu Polaków – zbiorowych
pozowanych fotografii mieszkańców miast, grup etnicznych, grup
zawodowych.

  • „Wszystko dla mojej przyjaciółki” w konkursie festiwalu New Directors, New Films w Espinho w Portugalii!

  • „Wszystko dla mojej przyjaciółki” Lulu Pomorovej zostanie zaprezentowane w konkursie filmów studenckich NEXXT jednego z najważniejszych światowych festiwali, wspierających młodych twórców – New Directors, New Films w Espinho w Portugalii. Festiwal odbędzie się w dniach 19 – 26 czerwca i zaprezentuje ponad 200 długometrażowych i krótkometrażowych filmów debiutujących reżyserów, którzy będą mieli okazję spotkać się z ponad 800 najbardziej wpływowymi przedstawicielami światowej branży filmowej. W tym roku wśród prowadzących seminaria, klasy mistrzowskie i otwartych na indywidualne spotkania z początkującymi twórcami są m.in. meksykański reżyser, zdobywca Nagrody Jury w Cannes Carlos Reygadas, zdobywczyni Oscara za „Brave” Brenda Chapman, aktorka Noomi Rapace, montażyści Yorgos Mavropsardis (filmy Yorgosa Lanthimosa)i Melody London (legendarne filmy Jima Jarmusha jak np. „Kawa i papierosy”, „Inaczej niż w raju”, „Poza prawem”) oraz reżyserzy obsady: Nancy Bishop .(„Mission Impossible”, „Hellboy”, „Snowpiercer”), Caprice Crawford i Jo Monteiro.

  • „Sabina” w konkursie filmów krótkometrażowych 23. Festiwalu Filmowego w Sopocie!

  • „Sabina” Diany Zamojskiej zostanie zaprezentowana w konkursie filmów krótkometrażowych nadchodzącego 23. Festiwalu Filmowego w Sopocie, odbywającego się w dniach 3 – 11 czerwca. Pokazy konkursowych filmów krótkometrażowych odbędą się w dniach 7 – 9 czerwca i obejmą 18 fabularnych filmów krótkometrażowych z całego świata. Najlepsze filmy konkursu zostaną wyłonione przez Publiczność.

Więcej aktualności