WARUNKI REKRUTACJI DO GDYŃSKIEJ SZKOŁY FILMOWEJ W 2022 ROKU
Rekrutacja do Gdyńskiej Szkoły Filmowej składa się z trzech etapów:
- złożenia wymaganej dokumentacji wraz z pracami składającymi się na własny dorobek artystyczny kandydata;
- egzaminu wstępnego;
- rozmowy kwalifikacyjnej.
Warunki dopuszczenia do egzaminu wstępnego:
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na semestr pierwszy powinni złożyć do 20 maja następujące dokumenty:
- wypełniony Wniosek Rekrutacyjny, dostępny na stronie internetowej www.gsf.pl;
- zdjęcie legitymacyjne w postaci pliku, w formacie JPG lub PNG, należy załączyć do Wniosku Rekrutacyjnego;
- krótki film – autoprezentację, zawierającą uzasadnienie dlaczego kandydat chciałby zostać słuchaczem Gdyńskiej Szkoły Filmowej – o długości nie przekraczającej 1 minuty, zrealizowany w dowolnej technice, należy załączyć w postaci linku do Wniosku Rekrutacyjnego (umieszczonego przez kandydata w serwisie internetowym youtube, vimeo itp.);
- skan świadectwa maturalnego lub świadectwa ukończenia szkoły średniej w postaci pliku w formacie PDF należy załączyć do Wniosku Rekrutacyjnego. Świadectwa maturalne wydane przez zagraniczne instytucje winny zostać przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego.
- skan zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu reżysera w postaci pliku w formacie PDF należy załączyć do Wniosku Rekrutacyjnego. Skierowanie na badanie należy pobrać ze strony internetowej www.gsf.pl;
- pisemne potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej w kwocie 200 zł w formie przelewu na konto bankowe Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni PKO Bank Polski 86 1440 1026 0000 0000 1045 6142. Potwierdzenie należy załączyć do Wniosku Rekrutacyjnego.
Teczka dokumentująca własny dorobek artystyczny kandydata zawierająca:
- krótki film fabularny lub dokumentalny lub animowany – o długości od 1 minuty do 5 minut, zrealizowany w dowolnej technice, należy załączyć w postaci linku do Wniosku Rekrutacyjnego (umieszczonego przez kandydata w serwisie internetowym youtube, vimeo itp.);
- prace literackie w postaci plików, w formacie PDF, należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz zatytułować, a następnie załączyć do Wniosku Rekrutacyjnego:
A. wybrany i rozwinięty pomysł na scenariusz krótkiego filmu fabularnego w formacie noweli filmowej lub treatmentu (bez dialogów!) (maksymalnie 2 strony A4, czcionka Arial lub Times New Roman o wielkości 12 pkt; 28 wersów na stronie), w którym jedna z poniższych kwestii będzie stanowiła istotny element historii:
a) „Wciąż żył. Coś trzymało go w absurdalnej nadziei, że może się jeszcze udać. Ale jak pobiec bez nóg?!…”;
b) „Zamknął się przed światem. Nie zdawał sobie sprawy, że jego nienawiść zamiast go zabić obudzi w nim uczucie do tego czym gardził…”;
B. pomysł na krótki film dokumentalny (maksymalnie 1 strona A4, czcionka Arial lub Times New Roman o wielkości 12 pkt; 1800 znaków ze spacjami) na zadany temat: „Mój sąsiad”;
3. dwie prace fotograficzne na zadane tematy w postaci wydruków cyfrowych lub odbitek należy podpisać imieniem i nazwiskiem, ponumerować oraz zatytułować, a następnie wysłać lub dostarczyć osobiście do siedziby Gdyńskiej Szkoły Filmowej w teczce nie przekraczającej formatu A4; tematy prac:
A. tryptyk fotograficzny – „Cisza”;
B. opowieść fotograficzna (od 5 do 10 zdjęć) – „Zdrada”.
Kandydat może dołączyć także inne prace o charakterze filmowym, literackim, fotograficznym, plastycznym lub muzycznym – stanowiące jego dorobek artystyczny. Oryginały oraz kopie prac dołączane są na własną odpowiedzialność kandydata. Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni ani Gdyńska Szkoła Filmowa nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej oraz materialnej z tytułu uszkodzenia, zniszczenia lub zaginięcia nadesłanych przez kandydatów prac.
TECZKI NALEŻY WYSŁAĆ POCZTĄ BADŹ KURIEREM NA ADRES SZKOŁY. DECYDUJE DATA STEMPLA POCZTOWEGO.
Egzamin wstępny
Egzamin wstępny składa się z pięciu zadań:
1. Zadanie scenariuszowe,
2. Test z wiedzy o kulturze i sztuce,
3. Zadanie narracyjne – ułożenie historii na podstawie fotosów z filmu fabularnego,
4. Ćwiczenie z aktorem – wyreżyserowanie scenki na zadany temat,
5. Dodatkowe ćwiczenie egzaminacyjne.
Terminy rekrutacji:
• od 15 marca 2022 r. do 20 maja 2022 r. – dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów wraz z pracami składającymi się na własny dorobek artystyczny kandydata.
• 6 czerwca 2022 r. – ogłoszenie listy kandydatów dopuszczonych przez Komisję Rekrutacyjną do kolejnego etapu rekrutacji – egzaminu wstępnego.
• od 23 do 27 czerwca 2022 r. – egzamin wstępny.
• 27 czerwca 2022 r.- ogłoszenie listy kandydatów dopuszczonych przez Komisję Rekrutacyjną do ostatniego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej.
• 28 czerwca 2022 r.- rozmowa kwalifikacyjna.
• 30 czerwca 2022 r.- ogłoszenie wyników rekrutacji.
Terminy konsultacji:
11 maja 17.00-19.00
13 maja 15.00-19.00
14 maja 11.00-14.00
18 maja 17.00-19.00
19 maja 15.00-19.00
Konsultacja trwa 30 minut. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem info@gsf.pl. Prosimy o wskazanie preferowanego terminu. Konsultacje będą odbywać się on-line przez platformę zoom. Potwierdzając termin będziemy wysyłać link do spotkania.
Pliki do pobrania: Regulamin rekrutacji , Wniosek Rekrutacyjny oraz skierowanie na badanie lekarskie.