Czelendż

Rozwodzący się Wiktor podejmuje się korporacyjnego "czelendżu" przechodząc się nago po biurze. Pieniądze wykorzystuje na zabranie na wymarzoną wycieczkę 9-letniej córki. Na jego drodze staje jednak jego 17-letni pasierb, Mikołaj.
2019 | Film fabularny w reż. Maksymiliana Nowickiego

Reżyseria: Maks Nowicki
Scenariusz: Maks Nowicki
Zdjęcia: Weronika Bilska
Montaż : Maks Nowicki, Filip Lisowski, Dorota Roś
Scenografia: Weronika Maj
Kostiumy: Julia Popławska
Charakteryzacja : Paulina Michalska, Izabela Żudkowska
Dźwięk: Piotr Pastuszak

Obsada: Michał Żurawski, Antoni Sztaba, Julia Kostow

Kierownik produkcji: Joanna Pultyn
Producenci: Leszek Kopeć, Jerzy Rados

Produkcja: Gdyńska Szkoła Filmowa

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej 

Czas trwania: 20 min


  • Cztery filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej na targach 48. Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu w Clermont-Ferrand.

  • Cztery najnowsze filmy GSF zostaną zaprezentowane na targach, towarzyszących jednemu z największych światowych festiwali filmów krótkometrażowych – Clermont-Ferrand ISFF, który odbywa się w tym roku w dniach 30 stycznia – 7 lutego. „Jagody” Marty Kowalskiej, „Zwyczaje pingwinów” Jakuba Poterały, „Strach” Roberta Zawadzkiego oraz „Kolor czereśni” Filipa Błaszczyka znajdą się w wideotece imprezy, która co roku przyciąga ponad 3000 uczestników z całego świata, w tym ponad 600 producentów, ponad 100 kupujących, ponad 150 dystrybutorów i ponad 400 przedstawicieli festiwali filmowych.

  • „Jagody” i „Zwyczaje pingwinów” w finale konkursu Blaue Blume 2026

  • „Jagody” Marty Kowalskiej i „Zwyczaje pingwinów” Jakub Poterały zostały wybrane do finału tegorocznej edycji konkursu Blaue Blume 2026, organizowanego przez Romance TV. Filmy finałowe są aktualnie dostępne do obejrzenia na platformie Player, a widzowie mogą głosować na wybrane produkcje do 31 stycznia na stronie: https://blaueblume.pl/glosowanie

Więcej aktualności