„Halsowanie,” „Dziennik Anastazji” i „Trzeba się skupić” w konkursie Kautik IFF w Indiach

„Halsowanie” Jakuba Laskowskiego, „Dziennik Anastazji” Maxima Bujnickiego i „Trzeba się skupić” Marcina Zydka znalazły się w różnych sekcjach konkursowych nadchodzącego Kautik International Film Festival w Nainital, resorcie na północy Indii. Odbywający się w dniach 1 – 3 grudnia festiwal filmów studenckich Kautik IFF zaprezentuje filmy z całego świata w kilku sekcjach konkursowych – „Halsowanie” weźmie udział w konkursie fabularnych filmów krótkometrażowych, zaś „Dziennik Anastazji” i „Trzeba się skupić” – w konkursie krótkometrażowych dokumentów.

„Halsowanie,” „Dziennik Anastazji” i „Trzeba się skupić” w konkursie Kautik IFF w Indiach

Nagrodzone już w tym roku Wyróżnieniem Specjalnym Jury w Finlandii „Halsowanie” – film dyplomowy Jakuba Laskowskiego – to surrealistyczna opowieść o psychologicznym procesie godzenia się ze śmiercią ojca.

Powstały w ramach warsztatów filmu dokumentalnego, prowadzonych przez warszawską Szkołę Wajdy i Gdyńską Szkołę Filmową, „Dziennik Anastazji” ukazuje postać i sztukę Anastazji Rydlevskiej – białoruskiej artystki, walczącej z represjami politycznymi autorytarnego rządu Białorusi. Przejmujące obrazy malarki z niezwykłą mocą wyrazu ukazują zmagania jednostek z przeważającymi siłami państwa.

„Trzeba się skupić” Marcina Zydka to etiuda dokumentalna, ukazująca przygotowania do szczególnego koncertu w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

 

Więcej informacji o festiwalu:

www.kautik.org

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności