„Saudade”, „Mandala”, „Na niebie i na ziemi” i „Wszystko dla mojej przyjaciółki” w konkursie InterCity Film Festival w Busan

„Saudade” Wojciecha Pokorskiego, „Mandala” Mikołaja Janika, „Na niebie i na ziemi” Yulii Yukhymets i „Wszystko dla mojej przyjaciółki” Lulu Pomorovej zostaną zaprezentowane w konkursie zbliżającego się Festiwalu Filmowego InterCity w Busan. Festiwal, organizowany przez Stowarzyszenie Niezależnych Filmowców, odbędzie się w dniach 30 sierpnia – 2 września.

„Saudade”, „Mandala”, „Na niebie i na ziemi” i „Wszystko dla mojej przyjaciółki” w konkursie InterCity Film Festival w Busan

„Saudade” Wojciecha Pokorskiego to pełne wrażliwości i uwagi spojrzenie na psychologię dziecka w konfrontacji z chorobą.

Nagrodzona za zdjęcia w Koszalinie i Nagrodą Publiczności w Sopocie, prezentowana wcześniej w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Budapeszcie i Oslo, „Mandala” w konwencji thrillera przedstawia relację matki i syna borykających się ze stratą.

Nagrodzone w Lizbonie i Bratysławie oraz prezentowane wcześniej w Indiach, Francji i Hiszpanii, „Na niebie i na ziemi” – film dyplomowy Yulii Yukhymets – to czarno-biała, eksperymentalnie opowiedziana historia 11-letniej Tosi i jej 6-letniego brata Kajtka usiłujących poradzić sobie z tragedią rodzinną.

Prezentowane wcześniej m.in. w Portugalii, Finlandii, Meksyku, Hiszpanii, Indiach, USA i Kolumbii i nagrodzone w Bratysławie, „Wszystko dla mojej przyjaciółki” – film dyplomowy Lulu Pomorovej – ukazuje relację dwóch przyjaciółek w momencie życiowej zmiany od uzyskania dyplomu szkoły artystycznej do rozpoczęcia profesjonalnych działań. Czy bohaterki zdecydują się udzielić sobie wsparcia, czy będą ze sobą konkurować?

 

Więcej informacji o festiwalu:

indiebusan.modoo.at

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności