„Señorita” Sebastiana Szewczykowskiego w konkursie Festiwalu Filmów Miast Siostrzanych w Seattle

„Señorita” – etiuda szkolna Sebastiana Szewczykowskiego – została zaprezentowana w konkursie odbywającego się 4 maja w Seattle Festiwalu Filmów Miast Siostrzanych. Ufundowana w 1956 roku przez Prezydenta USA Dwighta D. Eisnehowera Międzynarodowa Sieć Współpracy Miast Siostrzanych obejmuje m.in. francuskie Nantes, polską Gdynię, nowozelandzki Christchurch, norweskie Bergen, kenijską Mombasę, izraelskie Be’er Sheva, kambodżańskie Sihanoukville, uzbecki Taszkient i tajwańskie Kaohsiung.

„Señorita” Sebastiana Szewczykowskiego w konkursie Festiwalu Filmów Miast Siostrzanych w Seattle

„Señorita” w pozornie prostej historii płomiennej miłości kapitana żeglugi w misterny sposób przeplata rzeczywistość wyobrażoną z realną, teraźniejszość z przeszłością, fakty i złudzenia , świat zewnętrzny z wewnętrznym światem emocji, pragnień i dążeń.

 

Więcej informacji o festiwalu: seattlesistercities.org

 

  • „Nic poważnego” i „Przyciąganie” w konkursie 17. Solanin FF w Nowej Soli

  • „Nic poważnego” Kamila Czudeja i „Przyciąganie” Aleksandry Szczepaniak zostaną zaprezentowane w konkursie offowym nadchodzącego, 17. Solanin FF, odbywającego się w Nowej Soli w dniach 20 – 24 sierpnia. Oba filmy będą prezentowane w sekcji „fabuła”, wśród 11 polskich, niezależnych, fabularnych filmów krótkometrażowych.

  • „Przyciąganie” nagrodzone za zdjęcia na Festiwalu Dwa Brzegi!

  • „Przyciąganie” Aleksandry Szczepaniak zdobyło Nagrodę im. Agatki Modrzejewskiej za najlepsze zdjęcia w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych 19. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Jury nagrodziło autorkę zdjęć „Przyciągania” – Zuzannę Kernbach – za „język będący wizualnym ekwiwalentem miłosnych paradoksów: precyzyjny i rozchwiany, pełen oddechu i duszny, sentymentalny i przenikliwy”.

  • „love_proxy” w konkursie kwalifikującego do Oscara® Bangalore ISFF w Indiach!

  • „love_proxy” Marcina Niemkiewicza zostanie zaprezentowane w konkursie nadchodzącego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w indyjskim Bangalore. Kwalifikujący do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej festiwal odbędzie się w dniach 7 – 17 sierpnia i zaprezentuje w konkursie 24 filmy z całego świata.

Więcej aktualności