Kamil Przełęcki

Kamil Przełęcki

Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje aktywnie w branży od 1990 roku. Producent filmów fabularnych (kinowych i telewizyjnych), seriali i wielu filmów dokumentalnych.

Jego zawodowy debiut w funkcji kierownika produkcji nastąpił w 1992 roku podczas realizacji średniometrażowego filmu telewizyjnego. Posiada bogate doświadczenie w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii informatycznych w produkcji filmowej zarówno w procesie organizacji, jak i na etapie realizacji zdjęć i postprodukcji (HD/2K/4K/DI). Jest autorem pierwszych w kraju wersji przeniesienia schematów budżetowych i schedulingowych pakietu MM na polski grunt w 1997 roku. Zaadaptował polski układ budżetu filmu do trzypoziomowej konstrukcji budżetu MMB i wielu szablonów polskojęzycznych raportów MMS. Zastosował systemowe rozwiązania dla produkcji filmowej i telewizyjnej oparte na analizie produkcji angielskich i amerykańskich. Specjalizuje się w zakresie różnic gatunkowych i produkcyjnych komedii sytuacyjnych.

Stale współpracuje z wieloma znakomitymi polskimi operatorami i firmami sprzętowymi w zakresie postprodukcji i dystrybucji internetowej. Jest autorem pomysłów związanych z bezprecedensowym wprowadzeniem do Internetu filmu fabularnego równocześnie z premierą kinową („Oda do radości” 2006). Jest twórcą grupy medialnej Akson Net i wortalu Netino.pl oraz producentem pierwszych polskich produkcji fabularnych przeznaczonych do Internetu – net-mobajle (mini seriale dla nowych mediów) i interaktywnych wersji zakończeń seriali TV. Od października 2008 zajmuje stanowisko Dyrektora ds. rozwoju i konwergencji multimediów w AGORA S.A. oraz stanowisko Producenta produkcji interaktywnych portalu gazeta.pl

Kierownik produkcji:

2005-2008: Trzeci oficer (serial), reż. Maciej Dejczer
2006-2007: Katyń, reż. Andrzej Wajda
2006: Statyści, reż. M.Kwieciński
2004: Solidarność, Solidarność, reż. A.Wajda, J.Kolski, P.Trzaskalski, R.Bugajski
2004: Barbórka, reż. M.Pieprzyca
2004: Oda do radości, A.Kazejak, M.Migas, J.Komasa
2003: Oficer (serial), reż. M.Dejczer
2002: Królowa chmur, reż. R.Piwowarski
2002: Biała sukienka, reż. M.Kwieciński
2000: Zemsta, reż. A.Wajda
1999: Adam i Ewa (telenowela), reż. P.Nowicki
1999: Wyrok na Franciszka Kłosa, reż. A.Wajda
1999: Palce lizać (serial), reż. R.Piwowarski
1999: Bigda idzie (widowisko TV), reż. A.Wajda

  • „Señorita” Sebastiana Szewczykowskiego w konkursie Festiwalu Filmów Miast Siostrzanych w Seattle

  • „Señorita” – etiuda szkolna Sebastiana Szewczykowskiego – została zaprezentowana w konkursie odbywającego się 4 maja w Seattle Festiwalu Filmów Miast Siostrzanych. Ufundowana w 1956 roku przez Prezydenta USA Dwighta D. Eisnehowera Międzynarodowa Sieć Współpracy Miast Siostrzanych obejmuje m.in. francuskie Nantes, polską Gdynię, nowozelandzki Christchurch, norweskie Bergen, kenijską Mombasę, izraelskie Be’er Sheva, kambodżańskie Sihanoukville, uzbecki Taszkient i tajwańskie Kaohsiung.

  • „Strach” w konkursie 65. Krakowskiego Festiwalu Filmowego!

  • „Strach” Roberta Zawadzkiego zostanie zaprezentowany w konkursie polskim nadchodzącego Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się w dniach 25 maja – 1 czerwca. Prezentowany jako premiera światowa film będzie jednym z dziesięciu fabularnych filmów krótkometrażowych, ubiegających się o nagrodę Złotego Lajkonika.

Więcej aktualności