„Nic poważnego” i „Przyciąganie” wyróżnione na 49. Festiwalu Filmowym w Gdyni!

„Nic poważnego” Kamila Czudeja zdobyło Wyróżnienie Jury i Nagrodę Portalu Interia „Fenomen Festiwalu”, a „Przyciąganie” Aleksandry Szczepaniak otrzymało Wyróżnienie dla Filmu Krótkometrażowego w konkursie „Film dla klimatu” dla najbardziej ekologicznej produkcji na 49. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Oba filmy miały w Gdyni swoją światową premierę.

„Nic poważnego” i „Przyciąganie” wyróżnione na 49. Festiwalu Filmowym w Gdyni!

„Nic poważnego” Kamila Czudeja obserwuje, jak nie do końca dla bohatera udana impreza, przypadkowo przemienia się w coś, co może zmienić jego życie.

„Przyciąganie” Aleksandry Szczapaniak ukazuje kilka dni słonecznych wakacji dorastającego rodzeństwa.

 

Więcej informacji o festiwalu: festiwalgdynia.pl

 

  • „Señorita” Sebastiana Szewczykowskiego w konkursie Festiwalu Filmów Miast Siostrzanych w Seattle

  • „Señorita” – etiuda szkolna Sebastiana Szewczykowskiego – została zaprezentowana w konkursie odbywającego się 4 maja w Seattle Festiwalu Filmów Miast Siostrzanych. Ufundowana w 1956 roku przez Prezydenta USA Dwighta D. Eisnehowera Międzynarodowa Sieć Współpracy Miast Siostrzanych obejmuje m.in. francuskie Nantes, polską Gdynię, nowozelandzki Christchurch, norweskie Bergen, kenijską Mombasę, izraelskie Be’er Sheva, kambodżańskie Sihanoukville, uzbecki Taszkient i tajwańskie Kaohsiung.

  • „Strach” w konkursie 65. Krakowskiego Festiwalu Filmowego!

  • „Strach” Roberta Zawadzkiego zostanie zaprezentowany w konkursie polskim nadchodzącego Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się w dniach 25 maja – 1 czerwca. Prezentowany jako premiera światowa film będzie jednym z dziesięciu fabularnych filmów krótkometrażowych, ubiegających się o nagrodę Złotego Lajkonika.

Więcej aktualności