Pięć filmów Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Seattle!

„Halsowanie”, „Mandala”, „Saudade”, „Transgresja” i „Mama wraca” zostaną zaprezentowane w ramach tegorocznego 32. Festiwalu Filmów Polskich w Seattle, odbywającego się w dniach 8 – 10 listopada. Pokazy filmów będą się odbywały w Egyptian theater.

Pięć filmów Gdyńskiej Szkoły Filmowej w Seattle!

Wyróżnione w Finlandii, Hiszpanii i Meksyku oraz prezentowane w Indiach, „Halsowanie” – film dyplomowy Jakuba Laskowskiego to surrealistyczna opowieść o psychologicznym procesie godzenia się ze śmiercią ojca.

„Mandala” w konwencji thrillera przedstawia relację matki i syna borykających się ze stratą. Film zdobył wcześniej Nagrodę za zdjęcia w Koszalinie i Nagrodą Publiczności w Sopocie oraz był prezentowany w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Busan, Budapeszcie, Oslo i Seulu.

Wyróżniona wcześniej w Portugalii i prezentowana na licznych festiwalach w Polsce, Finlandii, Kanadzie, Hiszpanii i Korei Płd. „Transgresja” Diany Szczotki to rozgrywająca się w klubach historia miłosna, która nieoczekiwanie przynosi konieczność skonfrontowania się z własnymi przekonaniami i samym sobą.

Prezentowane w konkursie tegorocznego Węgiel FF i WAMA FF oraz w Niemczech, Korei Płd., Hiszpanii i USA, „Saudade” Wojciecha Pokorskiego to pełne wrażliwości i uwagi spojrzenie na psychologię dziecka w konfrontacji z chorobą.

Nagrodzony niedawno w Ukrainie i pokazywany wcześniej w Salonikach, Waszyngtonie, Koszalinie, Radomiu, Bydgoszczy i Opolu, krótkometrażowy dokument Mikołaja Janika – „Mama wraca”– szuka odpowiedzi między innymi na pytania, czy da się podróżować w miejscu oraz czy da się zastąpić himalajskie przestrzenie beskidzkimi pagórkami? Odkąd na świat przyszła Wiktoria – chora na dziecięce porażenie mózgowe, jej mama Weronika mierzy się z tymi pytaniami, próbując odnaleźć dawne pasje w nowym życiu z córką.

 

 

Więcej informacji o festiwalu:

www.polishfilms.org

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności