„Saudade” i „Wszystko dla mojej przyjaciółki” w programie Festiwalu Filmów Polskich w Waszyngtonie

„Wszystko dla mojej przyjaciółki” Lulu Pomorovej i „Saudade” Wojtka Pokorskiego będą zaprezentowane w programie filmów krótkometrażowych zbliżającego się Festiwalu Filmów Polskich w Waszyngtonie, który odbędzie się w dniach 4 – 9 marca. Organizowany przez Fundację Kościuszkowską festiwal zaprezentuje 20 najnowszych polskich filmów fabularnych, długo- i krótkometrażowych.

„Saudade” i „Wszystko dla mojej przyjaciółki” w programie Festiwalu Filmów Polskich w Waszyngtonie

Prezentowane wcześniej w Polsce oraz w Finlandii, Hiszpanii, Kanadzie, Kolumbii, Korei Płd., Meksyku, Portugalii, Słowacji i USA, „Wszystko dla mojej przyjaciółki” – film dyplomowy Lulu Pomorovej ukazuje relację dwóch przyjaciółek w momencie życiowej zmiany od uzyskania dyplomu szkoły artystycznej do rozpoczęcia profesjonalnych działań. Czy bohaterki zdecydują się udzielić sobie wsparcia, czy będą ze sobą konkurować?

Nominowane w zeszłym roku do Nagrody Grand OFF w kategorii Najlepszy Polski Film Krótkometrażowy, prezentowane na festiwalach w Polsce, w Niemczech, Kanadzie, Korei Płd., Hiszpanii i USA, „Saudade” Wojciecha Pokorskiego to pełne wrażliwości i uwagi spojrzenie na psychologię dziecka w konfrontacji z chorobą.

 

Więcej informacji o festiwalu:

www.kfpolishfilmfest.org

  • Koprodukcja GSF „Greetings from Sumatra” w konkursie 25. Tribeca Film Festival w Nowym Jorku!

  • „Greetings from Sumatra” w reżyserii Karoliny Fronik i Marty Kowalskiej, film zrealizowany przez TVN XR Studio w koprodukcji z GSF, zostanie zaprezentowany w konkursie filmów krótkometrażowych nadchodzącej, 25. edycji Festiwalu Filmowego Tribeca, odbywającego się w Nowym Jorku w dniach 3 – 14 czerwca. Założony przez Roberta De Niro festiwal pokaże filmy młodych twórców z całego świata, a w sekcji krótkiego metrażu „Greetings from Sumatra” znajdą się obok 85 filmów fabularnych i animowanych.

Więcej aktualności