„Transgresja” wśród zwycięzców Seoul International Short Film Festival 2024

„Transgresja” Diany Szczotki zdobyła Nagrodę dla Najlepszego Filmu LGBT na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Seulu. Trwający od 19 do 30 października festiwal zaprezentował ponad 100 filmów krótkometrażowych z całego świata, w tym również inne filmy GSF: „Mandala” Mikołaja Janika, „Na niebie i na ziemi” Yulii Yukhymets, „Przystań” Diany Szczotki oraz „Wszystko dla mojej przyjaciółki” Lulu Pomorovej.

„Transgresja” wśród zwycięzców Seoul International Short Film Festival 2024

„Transgresja” – jeden z dwóch, prezentowanych na festiwalu filmów w reżyserii Diany Szczotki – została uznana Najlepszym Filmem LGBT. Wyróżniony wcześniej w Portugalii i prezentowany na licznych festiwalach w Polsce, Finlandii, Kanadzie i Hiszpanii film to rozgrywająca się w klubach historia miłosna, która nieoczekiwanie przynosi konieczność skonfrontowania się z własnymi przekonaniami i samym sobą.

 

Więcej informacji o festiwalu:

www.seoulshortfilmfestival.com

  • Pożegnanie Bożeny Dykiel

  • Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o śmierci Bożeny Dykiel, która nie tylko była wybitną polską aktorką, ale również wielką przyjaciółką Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Pozostanie w naszych serca jako osoba niezwykle życzliwa młodym twórcom filmowym.
    Na ręce męża, Ryszarda Kirejczyka, przewodniczącego Rady Nadzorczej Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni składamy szczere wyrazy współczucia dla całej Rodziny.

    Dyrekcja i pracownicy Gdyńskiej Szkoły Filmowej

  • Cztery filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej na targach 48. Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu w Clermont-Ferrand.

  • Cztery najnowsze filmy GSF zostaną zaprezentowane na targach, towarzyszących jednemu z największych światowych festiwali filmów krótkometrażowych – Clermont-Ferrand ISFF, który odbywa się w tym roku w dniach 30 stycznia – 7 lutego. „Jagody” Marty Kowalskiej, „Zwyczaje pingwinów” Jakuba Poterały, „Strach” Roberta Zawadzkiego oraz „Kolor czereśni” Filipa Błaszczyka znajdą się w wideotece imprezy, która co roku przyciąga ponad 3000 uczestników z całego świata, w tym ponad 600 producentów, ponad 100 kupujących, ponad 150 dystrybutorów i ponad 400 przedstawicieli festiwali filmowych.

Więcej aktualności