„Wskrzeszenie” Luizy Budejko zwycięzcą Międzynarodowego Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych Nano Film Festival w Krakowie

„Wskrzeszenie” otrzymało aż dwie nagrody na zakończonym wczoraj Nano Film festiwal w Krakowie: Nagrodę Główną Złotego Precla i Nagrodę Publiczności!

„Wskrzeszenie” Luizy Budejko zwycięzcą Międzynarodowego Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych Nano Film Festival w Krakowie

Jury nagrodziło „Wskrzeszenie” „za znakomity pomysł autorski , znalezienie drogi dotarcia do emocji widza, doskonałą obsadę i formę wizualną.” Nagrody w Krakowie są kolejnymi po Opawie i Przemyślu nagrodami dla filmu.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Krótkometrażowych Filmów Fabularnych Nano Film Festival w Krakowie zaprezentował aż trzy filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie: „Wskrzeszenie”, „Nie mów tak do mnie” i „InstaLove.” Tegoroczna edycja imprezy odbywała się w Kinie Kijów dniach 21 – 23 października.

„Wskrzeszenie” Luizy Budejko prezentuje portret rodziny, usiłującej poradzić sobie ze śmiercią małego Marcela. 10-letnia Magda, siostra Marcela, pragnie zrobić coś, aby życie rodziny wróciło do tego, jakie było niegdyś.

„Nie mów tak do mnie” Hanny Kilińskiej przedstawia złożone relacje uzdolnionego muzycznie rodzeństwa, przygotowującego się do koncertu, który ma zmienić ich życie.

„InstaLove” Marcina Niemkiewicza to spojrzenie na współczesne relacje, w których instagram staje się równie ważny, a może nawet ważniejszy, niż partnerzy w związku.

 

Więcej informacji o festiwalu:

www.nanofilmfestival.com

 

Fot. Karina Kiczek [materiał festiwalu]

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności