„Wszystko dla mojej przyjaciółki” i „Na niebie i na ziemi” nagrodzone w konkursie Bratislava International Film Awards na Słowacji

„Wszystko dla mojej przyjaciółki” Lulu Pomorovej zdobyło Nagrodę dla Najlepszego Filmu Studenckiego, a „Na niebie i na ziemi” Yulii Yukhymets – Nagrodę dla Najlepszego Filmu Czarno-białego w konkursie Bratislava International Film Awards. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w Bratysławie 26 czerwca.

„Wszystko dla mojej przyjaciółki” i „Na niebie i na ziemi” nagrodzone w konkursie Bratislava International Film Awards na Słowacji

Prezentowane już wcześniej m.in. w Portugalii, Finlandii, Meksyku, Hiszpanii i Indiach, „Wszystko dla mojej przyjaciółki” – film dyplomowy Lulu Pomorovej ukazuje relację dwóch przyjaciółek w momencie życiowej zmiany od uzyskania dyplomu szkoły artystycznej do rozpoczęcia profesjonalnych działań. Czy bohaterki zdecydują się udzielić sobie wsparcia, czy będą ze sobą konkurować?

Nagrodzone w Lizbonie i prezentowane w Indiach i Francji, „Na niebie i na ziemi” – film dyplomowy Yulii Yukhymets – to czarno-biała, eksperymentalnie opowiedziana historia 11-letniej Tosi i jej 6-letniego brata Kajtka usiłujących poradzić sobie z tragedią rodzinną.

 

Więcej informacji o festiwalu:

www.bifafilmawards.eu

  • „love_proxy”, „Przyciąganie” i „Przystań” w programie NY New Filmmakers Plus w Nowym Jorku!

  • „love_proxy” Marcina Niemkiewicza, „Przyciąganie” Aleksandry Szczepaniak i „Przystań” Diany Szczotki zostaną zaprezentowane w ramach kolejnej edycji programu NY New Filmamkers Plus w Nowym Jorku. Trwająca w dniach 1 -30 września edycja programu, organizowanego przez Anthology Film Archives w NY, obejmie, obok filmów z Gdyni, produkcje zrealizowane przez młodych twórców m.in. z Anglii, Chin, Iranu, Korei i USA.

  • „love_proxy” nagrodzone w San Francisco!

  • „love_proxy” Marcina Niemkiewicza zdobyło Nagrodę dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego w konkursie Sci-Fi Short & TV Awards w San Francisco. „love_proxy” było jedną z 27 nominowanych do Nagród produkcji, w zdecydowanej większości powstałych w USA. Uroczysta Gala dla zwycięzców Nagród odbędzie się 15 września.

  • „Nic poważnego” nagrodzone Grand Prix 17. Solanin FF w Nowej Soli!

  • „Nic poważnego” Kamila Czudeja zdobyło Grand Prix oraz Nagrodę Jury Młodych 17. Festiwalu Filmów Niezależnych Solanin FF, który odbył się w Nowej Soli w dniach 20 – 24 sierpnia. Jury przyznało filmowi Grand Prix za: „dobrą, prawdziwą opowieść, doskonałe aktorstwo i głębokie emocje wyrażone znakomitym językiem. Przewrotny tytuł zapowiada poważny temat, a realizacja dokonała się w duchu najlepszych tradycji polskiej szkoły filmowej”.

Więcej aktualności