Kamil Przełęcki

Kamil Przełęcki

Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje aktywnie w branży od 1990 roku. Producent filmów fabularnych (kinowych i telewizyjnych), seriali i wielu filmów dokumentalnych.

Jego zawodowy debiut w funkcji kierownika produkcji nastąpił w 1992 roku podczas realizacji średniometrażowego filmu telewizyjnego. Posiada bogate doświadczenie w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii informatycznych w produkcji filmowej zarówno w procesie organizacji, jak i na etapie realizacji zdjęć i postprodukcji (HD/2K/4K/DI). Jest autorem pierwszych w kraju wersji przeniesienia schematów budżetowych i schedulingowych pakietu MM na polski grunt w 1997 roku. Zaadaptował polski układ budżetu filmu do trzypoziomowej konstrukcji budżetu MMB i wielu szablonów polskojęzycznych raportów MMS. Zastosował systemowe rozwiązania dla produkcji filmowej i telewizyjnej oparte na analizie produkcji angielskich i amerykańskich. Specjalizuje się w zakresie różnic gatunkowych i produkcyjnych komedii sytuacyjnych.

Stale współpracuje z wieloma znakomitymi polskimi operatorami i firmami sprzętowymi w zakresie postprodukcji i dystrybucji internetowej. Jest autorem pomysłów związanych z bezprecedensowym wprowadzeniem do Internetu filmu fabularnego równocześnie z premierą kinową („Oda do radości” 2006). Jest twórcą grupy medialnej Akson Net i wortalu Netino.pl oraz producentem pierwszych polskich produkcji fabularnych przeznaczonych do Internetu – net-mobajle (mini seriale dla nowych mediów) i interaktywnych wersji zakończeń seriali TV. Od października 2008 zajmuje stanowisko Dyrektora ds. rozwoju i konwergencji multimediów w AGORA S.A. oraz stanowisko Producenta produkcji interaktywnych portalu gazeta.pl

Kierownik produkcji:

2005-2008: Trzeci oficer (serial), reż. Maciej Dejczer
2006-2007: Katyń, reż. Andrzej Wajda
2006: Statyści, reż. M.Kwieciński
2004: Solidarność, Solidarność, reż. A.Wajda, J.Kolski, P.Trzaskalski, R.Bugajski
2004: Barbórka, reż. M.Pieprzyca
2004: Oda do radości, A.Kazejak, M.Migas, J.Komasa
2003: Oficer (serial), reż. M.Dejczer
2002: Królowa chmur, reż. R.Piwowarski
2002: Biała sukienka, reż. M.Kwieciński
2000: Zemsta, reż. A.Wajda
1999: Adam i Ewa (telenowela), reż. P.Nowicki
1999: Wyrok na Franciszka Kłosa, reż. A.Wajda
1999: Palce lizać (serial), reż. R.Piwowarski
1999: Bigda idzie (widowisko TV), reż. A.Wajda

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności