Bezpłatna nauka w GSF

Dyrekcja GSF podjęła decyzję o nie wprowadzaniu opłat za naukę. Oznacza
to, że słuchacze rozpoczynający niebawem pierwszy rok edukacji w
studium nie będą opłacali czesnego. Obok łódzkiej filmówki i Wydziału
Radia i TV na Uniwersytecie Śląskim, GSF jest trzecią bezpłatną filmową
szkołą w Polsce.

Bezpłatna nauka w GSF

Bezpłatna nauka otwiera szereg możliwości ambitnym studentom z niezamożnych rodzin, których nie stać na wyjazd do Trójmiasta w celu dalszej edukacji oraz dla których dwa lata nauki wiążą się z poważnymi niekiedy wydatkami. Rezygnacja z pobierania opłat jest też efektem realizacji misji szkoły i jej ambicji stania się szkołą filmową na wysokim, światowym poziomie.

– Pierwotnie zakładaliśmy wprowadzenie opłaty w wysokości 300 zł za miesiąc. Nasze obserwacje i analizy, a także liczne głosy zainteresowanych nauką w GSF utwierdziły nas w przekonaniu, że bezpłatna szkoła otwiera wielkie możliwości utalentowanym przyszłym filmowcom – mówi Leszek Kopeć, Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Celem szkoły jest praktyczne przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu reżysera i operatora filmowego, umożliwienie studiowania najzdolniejszym przyczyni się do wykształcenia osób, które mają szansę zająć znaczące miejsce w polskiej kinematografii.

Przyjezdnych słuchaczy ucieszy dostęp do pobliskich akademików, które dzięki przychylności Miasta Gdynia oraz Akademii Marynarki Wojennej i Wyższej Szkoły Morskiej będą udostępniane słuchaczom szkoły na czas nauki na bardzo korzystnych warunkach. Studenci spoza Trójmiasta skorzystają podwójnie, decydując się na tego rodzaju zakwaterowanie – będą mogli nie tylko poznać uroki Gdyni, lecz także zintegrować się ze studentami innych uczelni, nawiązać nowe znajomości.

Warto podkreślić dogodne położenie gdyńskiej filmówki. Znakomita lokalizacja w centrum miasta, sprawna komunikacja miejska, liczne sklepy, punkty handlowo-usługowe, restauracje, kawiarnie, kina, kluby, teatry oraz biblioteki są istotnym atutem.20 maja kończy się pierwszy etap rekrutacji do GSF – przyjmowanie wniosków rekrutacyjnych, dokumentów prac artystycznych.

Od 1 października 12 słuchaczy rozpocznie naukę na kieruku reżysersko-operatorskim w pierwszej w Północnej Polsce filmówce i w trzeciej w kraju bezpłatnej filmowej szkole.

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności