Niezależni do Krakowa!

Jerzy Skolimowski w jury, gość specjalny: Peter Weir, nowe sekcje i konkursy, warsztaty branżowe – 4. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie już 8-17 kwietnia.

Niezależni do Krakowa!

Festiwal ma ambicje prezentowania najwybitniejszych, najciekawszych filmów niezależnych z całego świata, nagradzanych na festiwalach, poruszających światową publiczność. Większość z nich będzie miała w Krakowie polską premierę, dla niektórych pokaz na naszej imprezie będzie jedyną szansą spotkania z polską publicznością.

W ramach międzynarodowego konkursu 'Wytyczanie drogi’ 12 pierwszych lub drugich filmów fabularnych będzie walczyć o Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 100.000 dolarów. Przewodniczącym Jury jest Jerzy Skolimowski.

W tym roku odbędzie się też – po raz pierwszy – Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w którym nagrody – Polskie Noble Filmowe [100.000 złotych] – przyzna międzynarodowe jury.

Udział w festiwalu zapowiedziało ponad 100 filmowców z zagranicy – reżyserów, aktorów, scenarzystów, producentów a także krytyków i dziennikarzy. Licznie będzie reprezentowana polska branża.

Poza pokazami filmowymi festiwal oferuje także program szkoleń, warsztatów, spotkań oraz wykładów 'master class’ z udziałem najważniejszych gości. W programie znajdą się m.in. spotkania z Peterem Weirem, Jerzym Skolimowskim, wykłady scenografa i projektanta Rogera Christiana [Oscar za scenografię do 'Gwiezdnych wojen’ G. Lucasa], warsztaty prowadzone przez Ellen Chenoweth, Casting Director współpracującą z braćmi Coen [’Prawdziwe męstwo’, 'Tajne przez poufne’], Clintem Eastwoodem [’Gran Torino’] oraz Georgem Clooneyem [’Michael Clayton’], seminarium na temat alternatywnych kanałów dystrybucji opracowane przez Christiana Gainesa z IMDb i wiele innych.

Oficjalna strona festiwalu
Zamów akredytację INDUSTRY PASS

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności