Chcesz kręcić filmy?

Najlepsi uczestnicy 10 Pomorskich Warsztatów Filmowych będą mieli
szansę zakwalifikować się do ostatniego etapu rekrutacji do Gdyńskiej
Szkoły Filmowej na rocznik 2012/2013. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca.

Chcesz kręcić filmy?

Uczestnicy 10 Pomorskich Warsztatów Filmowych wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu, od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i postprodukcję.

W trakcie warsztatów powstanie 15 minutowy film fabularny, wspólne dzieło wszystkich uczestników. Będzie on napisany, wyreżyserowany i zmontowany przez całą grupę szkoleniową. Pracami będą kierować znakomici fachowcy, praktycy kina oraz uznani wykładowcy. Swój udział w warsztatach dotychczas potwierdzili: scenarzysta Grzegorz Łoszewski [m.in. “Wszyscy święci”, “Komornik”, „Stygmatyczka”], pisarz Paweł Huelle [m.in. “Weiser Dawidek”, “Mercedes-Benz”], reżyser Wojciech Marczewski [m.in. “Dreszcze”, “Ucieczka z kina Wolność”, “Weiser”], operator obrazu Sławomir Pultyn [„Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf”] oraz montażyści Milenia Fiedler [m.in. “Weiser”, “Katyń”, „Tatarak”] i Rafał Listopad [m.in. “Oda do radości”, “Statyści”, “Katyń”, „Czarny czwartek”].

Zainteresowani uczestnictwem w 10 Pomorskich Warsztatach Filmowych muszą wypełnić i wysłać Wniosek Zgłoszeniowy. Do wniosku należy dołączyć, w formie plików:

  1. Scenariusz / treatment lub pomysł na krótki film fabularny [od 2 do maksymalnie 10 stron] na zadany temat „Jest jeszcze szansa, ale…” [UWAGA: przesłany scenariusz / treatment lub pomysł na krótki film
    fabularny może być podstawą do realizacji etiudy warsztatowej].
  2. Życiorys i dwie charakteryzujące postać kandydat-ki/a fotografie. 
  3. Zainteresowani kandydaci powinni także przedstawić swoje dotychczasowe, własne prace twórcze – do wyboru – literackie, filmowe, fotograficzne, muzyczne lub plastyczne. Prace należy opisać, przygotować na płycie CD lub DVD oraz dostarczyć osobiście albo wysłać pocztą na adres Gdyńskiej Szkoły Filmowej [81-547 Gdynia, ul. Folwarczna 2] z dopiskiem WARSZTATY [wszystkie pliki prosimy zapisywać w popularnych formatach tekstowych – DOC, PDF, RTF, TXT, filmowych – MOV, MPEG, MP4 i graficznych – JPG, PNG, TIFF]. 

Spośród wszystkich kandydatów Komisja Rekrutacyjna wyłoni maksymalnie dwadzieścia cztery osoby, które zostaną dopuszczone do drugiego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej.

Ostatecznie Komisja Rekrutacyjna zakwalifikuje dwunastu uczestników 10 Pomorskich Warsztatów Filmowych.

Na zgłoszenia i prace czekamy jedynie do  30 czerwca 2011 roku!

W rekrutacji na 10 Pomorskie Warsztaty Filmowe może wziąć udział każdy, kto ma ukończone 18 lat, ma dobry pomysł na film oraz chce poświęcić cztery miesiące bardzo intensywnej pracy nad realizacją etiudy filmowej. Przewidujemy blisko 140 godzin praktycznych zajęć! Zapraszamy także wszystkie osoby zainteresowane nauką w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Każdy z uczestników 10 Pomorskich Warsztatów Filmowych będzie miał szansę zakwalifikować się do ostatniego etapu rekrutacji do Gdyńskiej Szkoły Filmowej na rocznik 2012/2013.

Warsztaty odbędą się w Gdyńskiej Szkole Filmowej, w trakcie dziewięciu sesji, w osiem weekendów, w okresie września, października, listopada i grudnia 2011 roku.
Pierwsze zajęcia planowane są na weekend 2 – 4 września 2011.

Jednorazowa opłata pobierana na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej od osób zakwalifikowanych na warsztaty wynosi 400 zł.

Organizatorem 10 Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Pomorska Fundacja Filmowa. Projekt jest finansowany przez Centrum Kultury w Gdyni, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

kontakt z organizatorem: Jurek Rados – jr@gsf.pl

Zgłoś się na 10 PWF
Zobacz jakie filmy zrobili dotychczas uczestnicy warsztatów
Dowiedz się więcej o wykładowcach 10 PWF

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności