Rusza rekrutacja do Studium Producentów Form Audiowizualnych
Gdyńska Szkoła Filmowa wraz z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów rozpoczynają rekrutację do 2-letniego Studium Producentów Form Audiowizualnych.
„Żyjemy w dobie rewolucji technologicznej oraz nieuchronnej (a może i zbawiennej) konwergencji tradycyjnych mediów. Specjalizacja tylko w jednym obszarze produkcji audiowizualnej może już nie zapewniać sukcesu zawodowego. Umiejętność szerokiego myślenia, cross-mediowego planowania produkcji i promocji staje się najbardziej pożądaną wartością szeroko rozumianego showbiznesu. Świat filmu i gier zaczyna się przenikać. Tradycyjne formy przekazu tekstu w prasie, dźwięku w radio i obrazu w telewizji znajdują wspólny mianownik w postaci kanału zwrotnego w komunikacji z odbiorcą, a wszystkie media stają się dostawcami treści na żądanie, w miejscu i czasie, o którym nie decyduje już nadawca. Czas, w którym linia podziału między nadawcą a odbiorcą treści była jasna i klarowna odszedł dekadę temu do lamusa. Dziś widz, czytelnik, słuchacz współtworzy przekaz, stając się nadawcą i współtwórcą nowych treści i nowych mediów.
Niezwykle ważne jest zatem poznanie zasad oraz zrozumienie różnic i podobieństw w procesach tworzenia filmów, programów telewizyjnych, gier oraz interaktywnych form promocji. Dzięki temu będziemy umiejętnie poruszać się w tym fascynującym świecie nieograniczonych możliwości, by spełnić się zawodowo, kreacyjnie i biznesowo.
Studium jakie proponujemy to połączenie tradycji z nowoczesnością, poprzez splecenie ze sobą klasycznych zasad zarządzania i biznesu z możliwościami oraz specyfiką nowych mediów cyfrowego świata kultury i rozrywki. To szansa dla dynamicznych i odważnie myślących producentów na pokonanie barier i ograniczeń stawianych przez stare, konserwatywne modele produkcji. To świetny punkt startu do spełnienia zawodowego i wizjonerskiego budowania swojej przyszłości. To także niezwykła okazja do partnerskiej wymiany poglądów, spostrzeżeń i opinii z prelegentami, mającymi za sobą zawodowe sukcesy w dziedzinie filmu, telewizji, produkcji gier i interaktywnej promocji.”
Dyrektor programowy studium
W trakcie 4 semestrów planujemy zrealizowanie programu opartego między innymi na następujących przedmiotach:
- organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej
- organizacja produkcji interaktywnej
- finansowe i prawne aspekty projektu audiowizualnego
- zarządzanie projektem audiowizualnym
Zajęcia poprowadzą znakomici wykładowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, a gościnnie znane osobistości filmu, mediów i zarządzania.
Nabór trwa do 10.09.2015
Formularz rekrutacyjny
Wypełniony i podpisany formularz rekrutacyjny wraz z CV należy wypełnić i przesłać na adres:
Gdyńska Szkoła Filmowa
Plac Grunwaldzki 2
81-372 Gdynia
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: alicja.kocik@gsf.pl
Opłaty
- Opłata za studia wynosi 12 000,00 zł za dwa lata (3 000,00 zł za semestr).
- Opłaty semestralne za studia wnoszone są na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej do 31 marca w semestrze letnim oraz do 31 października w semestrze zimowym. W pierwszym semestrze studiów opłatę należy wnieść w terminie do 20 września. Nie wniesienie opłaty za studia w przewidzianym terminie może spowodować decyzję o skreśleniu z listy słuchaczy.
- Przerwanie studiów w trakcie trwania semestru lub nie zaliczenie egzaminu poprawkowego nie jest podstawą do zwrotu całości lub części opłaty wniesionej za studia na tym semestrze.
Procedura i kryteria przyjęć
- Nabór przeprowadzany jest dwustopniowo:
- kandydaci zobowiązani są do złożenia niezbędnych dokumentów (CV, wypełniony kwestionariusz kandydata),
- organizatorzy przeprowadzają z kandydatami rozmowę kwalifikacyjną, której termin zostanie podany najpóźniej w ciągu 7 dni od zakończenia naboru.
- Po otrzymaniu decyzji o przyjęciu w poczet słuchaczy Studium, w siedzibie Pomorskiej Fundacji Filmowej należy złożyć następujące dokumenty:
- dowód wpłaty czesnego za pierwszy semestr na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej,
- kserokopię dowodu osobistego.
Tok studiów
- Program Studium jest prowadzony w trybie pół-zaocznym. Zajęcia dydaktyczne realizowane są w cyklu dwu lub trzydniowych sesji, po jednej sesji w miesiącu.
- Rok szkolny rozpoczyna się 1 października i trwa do 30 czerwca następnego roku, z tym zastrzeżeniem, że II rok Studium kończy się 30 września następnego roku.
- Rok szkolny obejmuje dwa semestry – zimowy (październik – styczeń), letni (luty – czerwiec), z tym zastrzeżeniem, że ostatni semestr II roku Studium jest wydłużony i kończy się wraz z końcem września.