Rekrutacja jeszcze trwa!

Do 10 września można zapisywać się na nowy kierunek – dwuletnie Studium Producentów Form Audiowizualnych.

Za program studium odpowiadają Gdyńska Szkoła Filmowa oraz Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów.

Rekrutacja jeszcze trwa!

Zajęcia planowane są w trybie zaocznym, zjazdy będą się odbywały raz w miesiącu.

Program Studium obejmie praktyczne i teoretyczne aspekty produkcji filmowej, telewizyjnej, produkcji gier i produkcji reklamowej.

Głównym celem studium jest przygotowanie rzutkich menadżerów i kreatorów do współtworzenia (z sukcesem) nowego rynku audiowizualnego przyszłych dekad. Absolwent studium otrzyma wiedzę teoretyczną i praktyczną obejmującą:

• znajomość rynku i jego mechanizmów (media tradycyjne i nowe media)

• znajomość specyfiki produkcji i dystrybucji form audiowizualnych

• umiejętność oceny potencjału projektu i zainicjowania biznesu

• umiejętność pozyskiwania środków publicznych (Polska i Europa) – Kreatywna Europa 2014-2020

• znajomość specyfiki aspektów prawnych (prawo autorskie: dzieła, tantiemy, licencje, dozwolony użytek, kopiowanie, etc,)

• znajomość specyfiki aspektów finansowych (dotacje, inwestycje, zwrot: w pieniądzu, w wartości PR-owej, w wartości marketingowej, w wartościach społecznych/edukacyjnych).

Studium ma charakter warsztatów, w których zarówno część teoretyczna jak i praktyczna nie opiera się jedynie na wykładach, a stawia nacisk na dyskusje, burze mózgów, wymianę poglądów analizę case studies.

Wykładowcy Studium:

Kamil Przełęcki – z wykształcenia kierownik produkcji filmowej, autor pierwszych w kraju wersji przeniesienia schematów budżetowych i scheduling’owych pakietu MM na polski grunt w 1997 roku (polski układ budżetu filmu zaadoptowany do trzypoziomowej konstrukcji budżetu MMB i wiele szablonów polskojęzycznych raportów MMS). Autor systemowych rozwiązań dla produkcji filmowej i telewizyjnej opartych na analizie produkcji angielskich i amerykańskich.

Maciej Sowiński – były Dyrektor ds. Realizacji TV, obecnie Pełnomocnik Zarządu ds. Produkcji TV w Telewizji Polsat S.A. Wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji UŚ w Katowicach.

Michał J. Zabłocki – polski producent filmowy, scenarzysta, były dyrektor Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Był wykładowcą Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor książek o tajnikach produkcji filmowej.

Maciej Bednarzewski – jest odpowiedzialny za biznes licencyjny studia DreamWorks Animation w Europie Środkowo-Wschodniej (Planeta Junior CEE). Wcześniej współpracował z The Walt Disney Company oraz United International Pictures. Specjalista w dziedzinie dystrybucji i licencjonowania. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.

Wojciech Szabunio – Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku prawo. Specjalizuje się głównie w prawie kontraktów, prawie spółek, przejęciach i przekształceniach przedsiębiorców, zagadnieniach handlu zagranicznego oraz w ochronie danych osobowych. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Rafał Ziarkowski – Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się głównie w prawie cywilnym, prawie obrotu gospodarczego, prawie karnym oraz prawie spółek. Laureat finału konkursu krasomówczego Ministerstwa Sprawiedliwości. Współautor publikacji: Prawo gospodarcze. Członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Gdańsku. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Janusz Kawiak – Absolwent Instytutu Hydrotechniki Politechniki Gdańskiej. Ukończył studia podyplomowe nt. TQM i Zarządzania Technologią w Loyola Marymount University. Specjalista w dziedzinie zarządzania projektami, zarządzania procesami, zarządzania jakością, MS Project oraz Six Sigma. Członek Project Management Institute. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Beata Bednarczyk – Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła min. Personnel and Training Management w Nottingham University; Specjalizuje się w przywództwie oraz zarządzaniu czasem. Jest członkiem zespołu doradców GFKM.

Wojciech Parteka – Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. Członek Leadership Pipeline Institute. Specjalizuje się głównie w zarządzaniu finansami w przedsiębiorstwie, ocenie projektów inwestycyjnych oraz przywództwie zorientowanym na osiąganie rezultatów. Autor „Przepływy gotówkowe: ustalanie, analiza, planowanie, zarządzanie”.

Oraz gościnnie swój udział potwierdzili m.in.: Agnieszka Odorowicz (PISF), Tomasz Bagiński (Platige Image), Edward Miszczak (TVN), Jan Dworak (KRRiTV).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.gsf.pl/studium/

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności