Przeboje festiwalu Millennium Docs Against Gravity 2018 w Gdyńskim Centrum Filmowym

Już jutro, we czwartek, 13 grudnia, o godz. 20:00 premiera filmu „Genesis 2.0.” z dr Pauliną Mozolewską.

Pokaz specjalny najnowszego filmu Christiana Freia (nominacja do Oscara za „Fotografa wojennego”) z udziałem dr Pauliny Mozolewskiej, biologa molekularnego i popularyzatorki nauki – www.naukowka.pl . Czy wskrzeszenie mamuta jest dziś możliwe? Przed nami opowieść o tajemnicach ukrytych w naturze, fundamencie stworzenia świata i nowej roli, jaką może odegrać w tym procesie człowiek – autor nowego Genesis 2.0.

Przeboje festiwalu Millennium Docs Against Gravity 2018 w Gdyńskim Centrum Filmowym

Jak co roku na odległych Wyspach Nowosyberyjskich na Oceanie Atlantyckim zespół zapaleńców poszukuje w wiecznej zmarzlinie kłów mamutów. Wśród nich jest łowca kłów Peter Grigorjew oraz jego brat Siemion, pracownik naukowy i dyrektor Muzeum Mamutów w Jakucku na Syberii. W powietrzu czuć gorączkę złota. Cena „białego złota” nigdy nie była tak wysoka, szczególnie na luksusowym chińskim rynku.

Szczegóły i bilety:

https://bit.ly/2RRMMFh

Trailer:

https://bit.ly/2BdKb19

Poniedziałek, 17 grudnia, godz. 18:00

Ludzie zamiast liczb: „Pokolenie pieniądza”

„Pokolenie pieniądza” zainauguruje nowy cykl filmowy, realizowany we współpracy z Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni. Zastanowimy się, jak współczesna ekonomia może pomóc zrozumieć otaczający nas świat i sprostać wyzwaniom XXI wieku. Gościem pierwszego spotkania będzie ekonomista i wykładowca WSB, dr Marek Szymański. A drzwi do świata najbogatszych, którzy za swoje pieniądze płacą jednak bardzo wysoką cenę, otworzy dla nas reżyserka i słynna amerykańska fotografka Lauren Greenfield.

Reżyserka podpatruje życie tych, których pragnienie dobrobytu stało się siłą napędową i głównym celem w życiu. Wszystko kręci się tu wokół statusu materialnego, chciwości, hiperkonsumpcjonizmu traktowanego jako hobby, turbo-kapitalizmu i zaczerpniętych z mediów wzorów piękna i sukcesu. Za tą błyszczącą i czarującą fasadą czai się jednak wszechogarniająca pustka – człowiek jest tylko tym, co posiada. Film pojawia się w epoce, gdy społeczna nierówność osiąga swoje apogeum.

Szczegóły i bilety:

https://bit.ly/2Qvg5RC

Trailer:

https://bit.ly/2RtHFv1

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności