Lekcje z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Od czwartoklasistów z podstawówki aż po maturzystów – dzieci i młodzież z Gdyni mogą wziąć udział w bezpłatnych „Lekcjach z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej”. Nowy projekt edukacyjny realizowany w Gdyńskim Centrum Filmowym startuje już w lutym, zaraz po zimowych feriach. Ta edycja potrwa do 30 czerwca 2019.

Lekcje z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Prowadzący zajęcia, młodzi filmoznawcy, w sposób kompetentny i ciekawy, z użyciem materiałów multimedialnych, przybliżą uczniom zagadnienia związane z powstawaniem i rozwojem kina oraz rozumieniem filmu. Uczestnicy odwiedzą, na co dzień niedostępne, pracownie, w których powstają filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz zaplecze Kina Studyjnego GCF. Wezmą też udział w zajęciach warsztatowych dopasowanych do omawianego tematu.

Projekt skierowany jest do klas IV–VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich. Zgłaszać się mogą szkoły i grupy uczniów pod opieką wychowawców i nauczycieli. Udział w zajęciach dla uczniów szkół publicznych w Gdyni jest bezpłatny.

W zależności od poruszanej problematyki i potrzeb konkretnej grupy zajęcia mogą trwać od 120 do 180 minut. Ich tematyka oraz forma warsztatowa zostaną tak przygotowane, aby odpowiadały możliwościom i umiejętnościom konkretnych uczestników. Multimedialne lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej realizują potrzebę wprowadzenia młodych ludzi w podstawy dziedziny kinematografii, zgodnie z założeniami zapisanymi w szkolnej podstawie programowej.

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 695 363 353 oraz pod adresem e-mail: edukacja@festiwalgdynia.pl (kontakt jest równoznaczny z akceptacją RODO). Liczba zajęć jest ograniczona.

Projekt realizuje Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni. Współfinansowanie Miasto Gdynia.

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności