„Chłopcy” Stanisława Grochowiaka w reż. Roberta Glińskiego 26 maja o 14:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym

Bardzo serdecznie zapraszamy 26 maja na godzinę 14:00 do sali Goplana w Gdyńskim Centrum Filmowym, gdzie w ramach  XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskie „Dwa Teatry” będą Państwo mogli obejrzeć spektakl telewizyjny „Chłopcy” Stanisława Grochowiaka w reżyserii Roberta Glińskiego. Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Jerzy Rados. Wstęp wolny!

Sztuka Grochowiaka to wzruszająca historia czterech pensjonariuszy domu starców, którzy nie zgadzają się na samotność. Bohaterowie walczą o swoją wolność, buntują się, chcą być szczęśliwi. Wciąż powracają też do czasów swojej młodości, która w uwspółcześnionej inscenizacji Roberta Glińskiego przypada na lata 60. ubiegłego wieku – czas rozkwitu kultury studenckiej, w tym także legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. To przejmująca opowieść o umieraniu, samotności i potrzebie uczuć. Napisany w 1964 roku dramat „Chłopcy” został po raz pierwszy zrealizowany w Teatrze Telewizji w 1966 roku, a więc ponad pół wieku temu. W zaliczonym do Złotej Setki Teatru Telewizji przedstawieniu Tadeusza Jaworskiego zagrali m.in. Kazimierz Opaliński, Zofia Rysiówna, Zdzisław Mrożewski, Barbara Ludwiżanka i Jadwiga Barańska.

Autor: Stanisław Grochowiak
Reżyseria: Robert Gliński
Zdjęcia: Adam Sikora
Scenografia: Monika Wanyura-Kurosad
Kostiumy: Zofia de Ines-Lewczuk
Muzyka: Zygmunt Konieczny
Dźwięk: Tomasz Kochan

Obsada : Jerzy Trela, Marian Dziędziel, Edward Linde-Lubaszenko, Andrzej Grabowski, Tadeusz Kwinta, Anna Dymna, Urszula Popiel, Elżbieta Karkoszka, Anna Radwan, Melania Grzesiewicz 
[materiał ze strony teatrtelewizji.vod.tvp.pl]
  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności