Aż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!

Bardzo miło nam poinformować, że aż pięć najnowszych filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej znalazło się w konkursie krótkometrażowych debiutów filmowych na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie!

Aż pięć filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej w konkursie Młodzi i Film!
„Dzień jak co dzień” w reżyserii Magdy Strzyżyńskiej, „Jestem tutaj” w reżyserii Agaty Minowskiej, „Na strajk!” w reżyserii Stanisława Horodeckiego, „Utrata” w reżyserii Natalii Nylec oraz „We mnie” w reżyserii Marii Wider znalazły się na liście 31 krótkometrażowych fabuł, które powalczą w tym roku o statuetkę Jantara. Zapamiętajcie te tytuły, bo jesteśmy przekonani, że będzie o nich głośno! Wszystkie etiudy zostały zrealizowane jako filmy dyplomowe tegorocznych absolwentów Wydziału Reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
Z radością obserwuję wzrost poziomu artystycznego i produkcyjnego polskich filmów krótkometrażowych. W związku z czym 65 filmów, które ostatecznie pokażemy w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych to prawdziwe perły. Jestem przekonana, że każdy z widzów znajdzie wśród nich swoich faworytów. Z kolei przed jurorami jak co roku wielkie wyzwanie… – mówi Liwia Mądzik, Wicedyrektorka Programowa Festiwalu.

Filmy powalczą o nagrody dla najlepszej fabuły, dokumentu i animacji ufundowane przez Canal+ – poza statuetką Jantara każdy nagrodzony twórca otrzyma 10 000 zł. Ponad to jurorzy wybiorą autora najlepszych zdjęć, który otrzyma nagrodę ufundowaną przez Heliograf oraz autora najlepszego dźwięku – tu nagrodę ufundowało Studio Fonograf.

Twórcy filmów krótkometrażowych mają także szanse na Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Specjalną Legalnej Kultury.” [cytat ze strony festiwalu].
  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności