Czysta poezja i mega emocje

Film dokumentalny 'Poszukuję pewnej osoby' o ułamkach sekund, które zmieniają [albo nie] życie, w realizacji Janusza Kojro – słuchacza GSF – można zobaczyć już w sobotę w DKF Marcello.

Czysta poezja i mega emocje

Jak znaleźć tajemniczą nieznajomą, która przechodziła ulicą? Jakie są szanse, że spotkasz ją znów? Portal darmowych ogłoszeń drobnych www.gumtree.pl jeszcze do niedawna zawierał rubrykę 'poszukuję pewnej osoby'. Na podstawie wpisów i losów ich autorów Janusz Kojro zrobił krótki wzruszający film.

– Byłem zaskoczony skalą zjawiska. Na portalu pojawiało się kilkadziesiąt wpisów dziennie z samej Warszawy. W deszczową pogodę i w weekendy ich liczba przekraczała setkę – mówi reżyser.
Film 'Poszukuję pewnej osoby' opowiada historie ludzi, którzy zauroczyli się w najmniej spodziewanym momencie: w metrze, autobusie, na przejściu dla pieszych, w kolejce do kasy. Zabrakło im śmiałości, odwagi na ten pierwszy krok i teraz żałują. Nie poddają się jednak i szukają w internecie.
– Te wpisy to czysta poezja i mega emocje – dodaje Janusz Kojro – niektóre z nich dało się połączyć w pary: szukały się dwie osoby, które zwróciły na siebie uwagę. Niektórym udało się skontaktować ze sobą.
Film został zakwalifikowany do finałowej jedenastki 3 Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves, która ma reprezentować i promować polskie kino krótkometrażowe w Polsce i w Europie. 
Festiwal trwa od 23.03. do 16.04. W tym czasie odbędzie się 45 pokazów, w tym 6 zagranicznych.
Zwycięzca zostanie wyłoniony metodą demokratyczną – poprzez głosy publiczności. Zapraszamy do głosowania!
W Gdyni film można zobaczyć w najbliższą sobotę 2 kwietnia, o godzinie 18:00 
DKF Marcello 
Pomorski Park Naukowo – Techniczny
Al. Zwycięstwa 96/81
  • Trwa rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej

  • Gdyńska Szkoła Filmowa zaprasza na czwartą edycję Warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w dniach 18-24 października 2021 roku

    Zgłoszenia przyjmowane są od 1 lipca do 15 września 2021 roku.

Więcej aktualności