Filip Jacobson wyróżniony przez Prezydenta Gdyni

Filip Jacobson – słuchacz Gdyńskiej Szkoły Filmowej otrzymał wyróżnienie w Konkursie „Gdynia bez barier” 

Filip Jacobson wyróżniony przez Prezydenta Gdyni

„Gdynia bez barier” to część „Programu kompleksowych działań na rzecz osób niepełnosprawnych”, uchwalonego przez Radę Miasta Gdyni w listopadzie 2000 r. Celem konkursu jest wyróżnienie wszystkich instytucji, organizacji i osób prywatnych – autorów pomysłów i udogodnień (już istniejących bądź w fazie projektu), pomagających przełamać stereotypy myślenia o niepełnosprawności. Nagradzane są inicjatywy przyczyniające się do likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i społecznych, utrudniających życie osobom niepełnosprawnym.

Filip Jacobson został wyróżniony „za pomysł i realizację etiudy filmowej pt. „Spacer”, która pobudza naszą wyobraźnię, wrażliwość i skłania do refleksji”. 


Przestawiamy relację z rozdania nagród:
  • Pięć filmów GSF do obejrzenia w ramach Trzymaj Festiwal w Sopocie!

  • Nadchodzący, sopocki Festiwal Trzymaj, organizowany w willi Goyki 3 Art Inkubator w dniach 26 – 27 lipca zaprezentuje pięć filmów Gdyńskiej Szkoły Filmowej: „Saudade” Wojtka Pokorskiego, „love_proxy” Marcina Niemkiewicza, „Transgresja” Diany Szczotki, „Nic poważnego” Kamila Czudeja i „Wszystko dla mojej przyjaciółki” Lulu Pomorovej. „Saudade” i „love_proxy” zyskały specjalne wyróżnienia festiwalu m.in. za „poruszające ukazanie ulotności chwil spędzonych z bliskimi” – „Saudade” oraz „za wysoką sprawność reżyserską w opowiadaniu” – „love_proxy”.

  • „Przyciąganie” i „Nic poważnego” w konkursie Festiwalu Dwa Brzegi!

  • „Przyciąganie” Aleksandry Szczepaniak i „Nic poważnego” Kamila Czudeja zostaną zaprezentowane w konkursie tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Festiwal odbędzie się w dniach 26 lipca – 3 sierpnia i zaprezentuje w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych łącznie 28 filmów.

Więcej aktualności