Film od kuchni w Riwirze

Zapraszamy na warsztaty animacji komputerowych w ramach trzeciej edycji „Filmu od Kuchni”. 

Film od kuchni w Riwirze

Animacja komputerowa to nie tylko krótkie filmy nagradzane na festiwalach. Żyjemy w czasach, gdy animacja wkracza w nowe rejony kultury i rozrywki. W ramach warsztatów Piotr Suchodolski (Platige Image) opowie o znanych i mniej znanych miejscach, w których stykamy się z animacją.

Platige Image jest wytwórnią między innymi takich tytułów jak: „Kinematograf” oraz „Animowana historia Polski” Tomka Bagińskiego (którą pokażemy 3 grudnia w Riwierze), „Miasto ruin” (zrealizowana dla Muzeum Powstania Warszawskiego pierwsza w świecie cyfrowa rekonstrukcja miasta zniszczonego podczas II wojny światowej wykonana w technice 3D), „Pats of Hate” Damiana Neonowa oraz wiele wideoklipów, a także animacji i innych efektów specjalnych na potrzeby kina i spektakli teatralnych.

„Film od Kuchni” to impreza skierowana do młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych. Impreza ma charakter warsztatowy i łączy elementy edukacyjne z pokazem filmów. Celem kolejnych edycji jest przybliżenie poszczególnych dziedzin związanych z produkcją filmową.

Pierwsza edycja „Filmu od Kuchni” odbyła się w 2009 roku. Gośćmi spotkań w Klubie Filmowym „Riwiera” byli montażyści: Rafał Listopad i Maciej Pawliński oraz realizatorka filmów animowanych Balbina Bruszewska (SeMaFor). W drugiej edycji tego spotkania (2010 rok) udział wzięła Weronika Bilska, operatorka, autorka zdjęć do filmu „Brzydkie słowa” Marcina Maziarzewskiego (za tę realizację otrzymała Złotą Kijankę na festiwalu Camerimage).

Organizatorami „Filmu od Kuchni” są Klub MW „Rwiera” i Centrum Kultury w Gdyni.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Klubu (ul. Zawiszy Czarnego 1, przy wejściu na plażę miejską) w sobotę 3 grudnia o godzinie 18.00
Wstęp wolny.

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności