Inauguracja roku akademickiego oraz uroczyste rozdanie dyplomów

1 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 połączona z rozdaniem dyplomów tegorocznym absolwentom wydziału reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Inauguracja roku akademickiego oraz uroczyste rozdanie dyplomów

Naukę w Gdyńskiej Szkole Filmowej zakończyli słuchacze z rocznika 2016-2019. Ośmioro z nich nakręciło już etiudy dyplomowe, dwie studentki pracują nadal nad swoimi filmami.

W uroczystości wzięła udział między innymi wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała, która powiedziała: Kiedy ten projekt się zaczynał, budził pewne pytania. Dzisiaj historia pokazuje, że było warto. Fantastyczne sukcesy słuchaczy i absolwentów, w tym zagraniczne nagrody, które są rzadkością na polską skalę, pokazują, że to projekt spełniony. A my trzymamy kciuki, aby rósł w siłę i aby całkiem prawdziwe było hasło, że „Gdynia kocha film, a film kocha Gdynię”. Mam nadzieję, że w następnych latach akademickich będziemy świętować kolejne sukcesy.

Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej Leszek Kopeć zwrócił się w swoim przemówieniu zarówno do obecnych studentów, jak i tegorocznych absolwentów: Życzę wam powodzenia. Chciałbym, żebyście pojawili się u nas za jakiś czas jako goście i przynieśli bardzo interesujące projekty swoich pełnometrażowych debiutów fabularnych. Obecnym studentom życzę, żeby przeszli ten najtrudniejszy, ale i najwspanialszy dla nich etap przygotowania swoich dyplomów.

Zakończenie uroczystości miało humorystyczny charakter – obecni studenci przyznali absolwentom statuetki Złotych Śledzi, doceniając ich filmy dyplomowe. Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach: za najlepszą animację loga Gdyńskiej Szkoły Filmowej, najlepszy obraz, najlepszy dźwięk, najlepszą zadymę, najlepszy casting, dobry smak, najdłuższy rzut oraz najlepszy dzień.

Nagroda specjalna – Złota lornetka powędrowała do Jerzego Radosa – zastępcy dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Ma ona służyć mu do śledzenia karier studentów i absolwentów naszej szkoły.

  • Trwa rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej

  • Gdyńska Szkoła Filmowa zaprasza na czwartą edycję Warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w dniach 18-24 października 2021 roku

    Zgłoszenia przyjmowane są od 1 lipca do 15 września 2021 roku.

Więcej aktualności