Inżynier Walczak nominowany

Artur Tomczak – uczestnik Pomorskich Warsztatów Filmowych – został nominowany do Konkursu o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka za swój ostatni film z cyklu przygód Inżyniera Walczaka – „Zemsta doktora La Morte”.

Inżynier Walczak nominowany

Po 7 latach nieobecności, z inicjatywy PWSFTviT w Łodzi i Stowarzyszenia
Łódź Filmowa, wraca prestiżowy Konkurs o Nagrodę Filmową im. Andrzeja
Munka przyznawany przez Szkołę od 1965 roku. Wśród jego laureatów
znajdują się już takie osobistości filmu jak Krzysztof Zanussi, Andrzej
Żuławski, czy Jerzy Skolimowski. Konkurs będzie jedną z najważniejszych
części XVI edycji Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi
(4-12.11.2011). Skierowany jest do debiutantów reżyserów i autorów
zdjęć. Nagrody im. A. Munka zostaną przyznane w dwóch kategoriach najlepszy debiut reżyserski i najlepszy debiut operatorski. Podczas
konferencji prasowej XVI FKE Cinergia i Konkursu im. A. Munka, Filip
Bajon, przewodniczący Jury Konkursu, ogłosił listę nominowanych do
Nagrody.

Obok Artura Tomczaka („Zemsta doktora La Morte”) o nagrodę będą rywalizować m.in.: Adrian Panek („Daas”), Marek Lechki („Erratum”), Leszek Dawid („Ki”), Bartek Konopka („Lęk wysokości”), Jan Komasa („Sala samobójców”). Nominację w kategorii Najlepszy Debiut Operatorski za zdjęcia do „Zemsty doktora La Morte” otrzymał także Mateusz Macur.

O tym, kto zdobędzie Nagrodę im. A. Munka zdecyduje jury złożone z wykładowców i studentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Będą to: przewodniczący Filip Bajon, Ryszard Brylski, Stanisław Szymański, Mariusz Szukalski, Paweł Siedlik, Jakub Burakiewicz i Piotr Złotorowicz. Warto wspomnieć o tym, że laureaci Nagrody im. A. Munka staną do rywalizacji w Konkursie na Najlepszy Debiut Europejski o Nagrodę Kryształowej Łódki. Przewodniczącym jury Konkursu na Najlepszy Debiut Europejski będzie Krzysztof Zanussi, wybitny reżyser filmowy, laureat Nagrody im. A. Munka z 1969 roku.
 
Projekcje Konkursowych filmów odbywać się będą w sali kinowej PWSFTviT oraz w Kinie Charlie w terminie 4-12.11.2011.

Program projekcji

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności