Konkurs na film „Gdynia. Pełna kultura” rozstrzygnięty!

Laureatką konkursu „Gdynia. Pełna kultura!” na krótki spot o gdyńskiej kulturze została Anna Jabłońska z Wrocławia. Decyzja zapadła 29 sierpnia.

Członkowie kapituły konkursu w składzie: Katarzyna Gruszecka-Spychała – wiceprezydent Miasta Gdyni, Robert Gliński – reżyser filmowy, Leszek Kopeć – dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Maja Wagner – przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miasta Gdyni, Ewa Kosakowska – zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji docenili oryginalny, nowoczesny koncept i kreatywne podejście do tematu.

Film zostanie zrealizowany do 14 września.

Ideą krótkiego, 10-15-sekundowego spotu ma być wywołanie zainteresowania, zachwytu widza, poprzez wysmakowany, czytelny i nowoczesny przekaz podkreślający wyjątkowość oferty miasta i jego atuty w obszarze kultury.
Konkurs był organizowany przez Pomorską Fundację Filmową i miasto Gdynia.

Gratulujemy.

  • Pożegnanie Bożeny Dykiel

  • Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o śmierci Bożeny Dykiel, która nie tylko była wybitną polską aktorką, ale również wielką przyjaciółką Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Pozostanie w naszych serca jako osoba niezwykle życzliwa młodym twórcom filmowym.
    Na ręce męża, Ryszarda Kirejczyka, przewodniczącego Rady Nadzorczej Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni składamy szczere wyrazy współczucia dla całej Rodziny.

    Dyrekcja i pracownicy Gdyńskiej Szkoły Filmowej

  • Cztery filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej na targach 48. Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu w Clermont-Ferrand.

  • Cztery najnowsze filmy GSF zostaną zaprezentowane na targach, towarzyszących jednemu z największych światowych festiwali filmów krótkometrażowych – Clermont-Ferrand ISFF, który odbywa się w tym roku w dniach 30 stycznia – 7 lutego. „Jagody” Marty Kowalskiej, „Zwyczaje pingwinów” Jakuba Poterały, „Strach” Roberta Zawadzkiego oraz „Kolor czereśni” Filipa Błaszczyka znajdą się w wideotece imprezy, która co roku przyciąga ponad 3000 uczestników z całego świata, w tym ponad 600 producentów, ponad 100 kupujących, ponad 150 dystrybutorów i ponad 400 przedstawicieli festiwali filmowych.

Więcej aktualności