„love_proxy” i „Olga” w konkursie Freedom Film Festival w Radomiu

„love_proxy” Marcina Niemkiewicza i „Olga” Lulu Pomorovej będą pokazane w konkursie polskich filmów krótkometrażowych zbliżającego się Freedom Film Festival, odbywającego się w Radomiu w dniach 9 – 12 lipca. Oba filmy znalazły się wśród 25 polskich produkcji, „celebrujących wolność w jej różnych odsłonach” w programie festiwalu, który, jak mówią organizatorzy, jest „przestrzenią dla niezależnych głosów, świeżych perspektyw i kina, które nie boi się zadawać pytań ani przekraczać granic…”

„love_proxy” i „Olga” w konkursie Freedom Film Festival w Radomiu

Prezentowane aktualnie również w konkursie festiwalu w Sopocie „love_proxy” Marcina Niemkiewicza, ukazuje historię miłosną w świecie, w którym człowiek może przebywać w wielu miejscach jednocześnie dzięki nowemu wynalazkowi robota-sobowtóra.

Pokazywana wcześniej w konkursie festiwalu Prowincjonalia we Wrześni, „Olga“ Lulu Pomorovej – niedawno ukończony film dokumentalny reżyserki „Wszystko dla mojej przyjaciółki“, to pełne odwagi i determinacji spojrzenie na problemy praw pracowniczych pracowników seksualnych.

 

Więcej informacji o festiwalu: freedomfilmfestival.pl

 

  • Cztery filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej na targach 48. Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu w Clermont-Ferrand.

  • Cztery najnowsze filmy GSF zostaną zaprezentowane na targach, towarzyszących jednemu z największych światowych festiwali filmów krótkometrażowych – Clermont-Ferrand ISFF, który odbywa się w tym roku w dniach 30 stycznia – 7 lutego. „Jagody” Marty Kowalskiej, „Zwyczaje pingwinów” Jakuba Poterały, „Strach” Roberta Zawadzkiego oraz „Kolor czereśni” Filipa Błaszczyka znajdą się w wideotece imprezy, która co roku przyciąga ponad 3000 uczestników z całego świata, w tym ponad 600 producentów, ponad 100 kupujących, ponad 150 dystrybutorów i ponad 400 przedstawicieli festiwali filmowych.

  • „Jagody” i „Zwyczaje pingwinów” w finale konkursu Blaue Blume 2026

  • „Jagody” Marty Kowalskiej i „Zwyczaje pingwinów” Jakub Poterały zostały wybrane do finału tegorocznej edycji konkursu Blaue Blume 2026, organizowanego przez Romance TV. Filmy finałowe są aktualnie dostępne do obejrzenia na platformie Player, a widzowie mogą głosować na wybrane produkcje do 31 stycznia na stronie: https://blaueblume.pl/glosowanie

Więcej aktualności