Najnowsze sukcesy filmów dyplomowych Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Bardzo miło nam poinformować, że filmy dyplomowe naszych absolwentów otrzymały w ostatnim czasie bardzo liczne nagrody oraz zakwalifikowały się na ważne festiwale.

„Mleko” w reżyserii Urszuli Morgi oraz „Nowy Bronx” w reżyserii Filipa Ignatowicza zostały zakwalifikowane do konkursu filmów krótkometrażowych na festiwalu IN THE PALACE! To ogromne wyróżnienie, ponieważ festiwal jest na liście festiwali Oscarowych!

„Między nami” w reżyserii Macieja Millera otrzymał Grand Prix na OKFA Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych, nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Ethnocineca – International Documentary Film Festival w Wiedniu oraz Grand Prix Discovery w konkursie „Odcienie wolności” organizowanym podczas festiwalu filmowego Millenium Docs Against Gravity. W swoim uzasadnieniu Jury napisało: „Ujął nas bezkompromisową szczerością i odwagą twórców, a jednocześnie bohaterów filmu oraz poruszył bardzo ważny i bardzo osobisty wątkiem, jakim są wolność, miłość i odpowiedzialność”.

Podczas festiwalu Short Shorts Film Festival & Asia 2018 w Tokyo, jednego z największych festiwali filmowych filmu krótkiego w Azji (festiwal akredytowany przez Amerykańską Akademię Filmową), odbył się pokaz filmu „Koniec widzenia” w reżyserii Grzegorza Mołdy w ramach programu „Special Program from Cannes”.

„Pola” w reżyserii Edyty Rembały zakwalifikowała się na Festiwal Filmów Krótkometrażowych Fotogramma d’Oro, na FEST New Directors New Films Festival w Portugalii oraz „One Shot” 16th International Short Film Festival w Armenii. 

„Casting” w reżyserii Katarzyny Iskry po premierze w Chile na Festival Internacional de Cine de Talca będzie miał wkrótce pokaz w New Jersey na Lighthouse International Film Festival. 

Serdecznie gratulujemy twórcom i ekipom filmów!

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności