Pierwszy taki Zlot

3 września w Gdyni odbędzie się zlot uczestników wszystkich dotychczasowych edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych. Takiego spotkania – ludzi pełnych zaraźliwego entuzjazmu, twórczej energii i świeżych filmowych myśli – w Gdyni (ani nigdzie indziej) jeszcze nie było!

Pierwszy taki Zlot

Pomorskie Warsztaty Filmowe odbywają się od 2006 roku. W ciągu tych pięciu lat powstało 9 filmów krótkometrażowych w 15 wersjach montażowych. Warsztatowa produkcja z 2009 roku „Parking, godzina 16” została pokazana na na XVII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia Publicystyka 2010 oraz na XIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych La Boca del Lobo w Madrycie.

Warsztaty ukończyło 120 osób, z których część rozwija swoją edukację filmową i odnosi sukcesy na polskich i światowych uczelniach, inni robią swoje pierwsze i kolejne filmy.

Wrześniowe spotkanie będzie okazją do podsumowań, snucia wspomnień i planów, rozmowy z wykładowcami i podziękowań, a dziękować jest komu. Pomorskie Warsztaty Filmowe od lat wspierają zaprzyjaźnione osoby, firmy i instytucje, m.in.: Urząd Miasta Gdynia, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Centrum Kultury w Gdyni, Samorząd Województwa Pomorskiego, Telewizja Polska Oddział Gdańsk, Trójmiasto.pl, Stopklatka.pl, „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”, miesięcznik „Kino”, Radio Gdańsk, Radio Eska, DKF Marcello.

W programie Zlotu nie zabraknie specjalnych warsztatów filmowych, projekcji najlepszych filmów, prezentacji uczestników, koncertu jazzowego w najlepszym wydaniu, a także nie gorszej imprezy integracyjnej.

I Zlot Uczestników Pomorskich Warsztatów Filmowych odbędzie się w siedzibie Gdyńskiej Szkoły Filmowej na ul. Folwarcznej 2 oraz w Teatrze Miejskim w Gdyni.

Zlot odbędzie się w ramach 10 Pomorskich Warsztatów Filmowych. Organizatorem warsztatów jest Pomorska Fundacja
Filmowa. Projekt jest finansowany przez Centrum Kultury w Gdyni, Polski
Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności