Rekrutacja – najczęściej zadawane pytania

Z uwagi na trwającą rekrutację do Gdyńskiej Szkoły Filmowej przedstawiamy najczęściej powtarzające się pytania dotyczące przygotowania teczek oraz na temat samej szkoły wraz z odpowiedziami. 

Rekrutacja – najczęściej zadawane pytania

Pytanie: Ile wynosi czesne w Gdyńskiej Szkole Filmowej? 

Odpowiedź: Gdyńska Szkoła Filmowa nie pobiera czesnego, co oznacza, że nauka w naszej szkole jest bezpłatna.

Pytanie: Od kogo mogę otrzymać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w zawodzie reżysera?
Odpowiedź: Zaświadczenie lekarskie wydaje lekarz rodzinny (pierwszego kontaktu).

Pytanie: Jaki powinien być format pliku z krótkim filmem od 1 do 5 minut?
Odpowiedź: Film prosimy dostarczyć na płycie w formacie DVD-Video. Przed dołączeniem płyty do teczki dokumentującej dorobek artystyczny proponujemy sprawdzić działanie płyty nie tylko na komputerze ale także w stacjonarnym odtwarzaczu DVD.

Pytanie: Jak powinny być sformatowane załączone prace literackie, pomysł na scenariusz krótkiego filmu fabularnego oraz pomysł na scenariusz krótkiego filmu dokumentalnego? 

Odpowiedź: Pomysł musi zawierać maksymalnie 1800 znaków i mieścić się na jednej stronie A4, prosimy nie zmniejszać w tym celu czcionki, której wielkość powinna wynosić 12 pt. Nie ma potrzeby stosowania zapisu w formacie scenariusza filmowego oraz rozpisywania dialogów lub wypowiedzi.

Pytanie: Czy pomysł na scenariusz krótkiego filmu fabularnego powinien zawierać informacje dotyczące realizacji filmu?
Odpowiedź: Pomysł nie powinien zawierać informacji dotyczących realizacji i postprodukcji filmu np. techniki zdjęciowej, wielkości kadrów, układu scenografii, czy oprawy muzycznej. Najważniejsze jest opisanie krótkiej, wyraźnie zarysowanej historii fabularnej na zadany temat.

Pytanie: Czy fotografie powinny być wydrukowane, czy mogą być w wersji cyfrowej?
Odpowiedź: Wszystkie fotografie na zadany temat muszą być dostarczone w formie odbitek lub wydruków. Prace dodatkowe prezentowane jako twórczość własna mogą być dołączone w postaci cyfrowej.

Pytanie: Jaki powinien być format zdjęć złożonych w teczce?
Odpowiedź: Minimalny sugerowany format fotografii:
– tryptyk 21×30 cm
– opowieść fotograficzna 15×21 cm

Pytanie: Fotografuję jedynie sporadycznie, czy komisja rekrutacyjna zwraca uwagę na techniczne umiejętności kandydata?
Odpowiedź: Najważniejsze jest aby prace fotograficzne opowiadały historię na zadany temat. Strona techniczna jest całkowicie drugorzędna.

Pytanie: W jaki sposób opisać swoje prace fotograficzne?
Odpowiedź: Oprócz podpisania imieniem i nazwiskiem każdej z prac, powinno się je ponumerować, tak aby komisja mogła oglądać je we właściwej kolejności. Można także dołączyć dodatkową kartkę z narysowanym sposobem prezentacji zdjęć.

Pytanie: Czy jest limit dołączania do teczki własnych prac twórczych?
Odpowiedź: Nie ma takiego limitu. Kandydat musi mieć jednak świadomość, że jeżeli dołączy do teczki np. kilka pełnometrażowych filmów fabularnych bądź powieści, komisja może nie znaleźć czasu na zapoznanie się z nimi.

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności