Tokio-Gaziantep-Gdynia: po wernisażu

Michał Sołtysiak, Filip Jacobson i Łukasz Ostalski byli głównymi bohaterami
uroczystego otwarcia wystawy ich fotografii, które odbyło się w piątek 3 lutego w
Miejskiej Informacji w Gdyni.

Tokio-Gaziantep-Gdynia: po wernisażu

Wernisaż zorganizowała Gdyńska Szkoła Filmowa we współpracy z Informacją Miejską w Gdyni. Goście, oprócz oglądania fotografii, mieli okazję porozmawiać z fotografami w kameralnej, serdecznej atmosferze, przy gorącej kawie i drobnym poczęstunku, a także obejrzeć filmy wyreżyserowane przez autorów zdjęć.

Po wprowadzeniu Dyrektora GSF – Leszka Kopcia, oraz Zastępcy Dyrektora GSF – Jerzego Radosa, autorzy zdjęć przedstawili pokrótce zamysły swoich artystycznych wizji. Każdy z nich zaprezentował inny zakątek świata – od pogodnej, wakacyjnej Gdyni, przez „wielobranżowy” Gaziantep w Turcji, aż do odległego i egzotycznego Tokio. Niestety wśród autorów obecnych na wernisażu zabrakło Michała Sołtysiaka, co nie zmniejszyło uznania dla jego uchwycenia japońskiej codzienności. Obecny był opiekun wystawy oraz wykładowca fotografii i sztuki operatorskiej Gdyńskiej Szkoły Filmowej Sławomir Pultyn.

Podczas wernisażu zostały wyświetlone trzy krótkometrażowe filmy autorstwa Michała, Filipa i Łukasza. „Wanda”, „Spacer” i „Dycha” to trzy oddzielne historie, zrealizowane przez studentów w ramach ćwiczeń. Wszystkie trzy projekcje zostały nagrodzone gromkimi brawami. Filmy zdecydowanie potwierdziły umiejętności artystycznego przedstawiania szarej, z pozoru banalnej rzeczywistości przez autorów zdjęciowych obrazów.

Wystawę można oglądać do końca lutego w Informacji Miejskiej w Gdyni, ul. 10 Lutego 24. Zapraszamy.

Galeria zdjęć z wernisażu:

IMG_5840.JPG IMG_5845.JPG  IMG_5850.JPG IMG_5851.JPG
IMG_5854.JPG IMG_5861.JPG
IMG_5870.JPG IMG_5871.JPG

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności