Trzy filmy GSF Nominowane w 20. edycji Nagród im. Jana Machulskiego 2024

Trzy ostatnio zrealizowane filmy GSF zdobyły Nominacje w tegorocznej, jubileuszowej 20. edycji Nagród im. Jana Machulskiego dla najlepszego polskiego filmu krótkometrażowego. „Mandala” Mikołaja Janika zyskała łącznie trzy Nominacje: za najlepszą reżyserię i dla najlepszej aktorki dla Magdaleny Czerwińskiej na festiwalu OKFA oraz dla najlepszej aktorki – Magdaleny Czerwińskiej na Freedom FF w Radomiu. „Transgresja” Diany Szczotki zyskała Nominację za Najlepszą Rolę Męską dla Daniela Namiotko na 16. Solanin FF w Nowej Soli, zaś „Saudade” Wojciecha Pokorskiego zdobyło dwie Nominacje na festiwalu WAMA w Olsztynie: za Najlepszy Scenariusz oraz za Najlepszą Rolę Żeńską dla Mai Wolskiej. Wszystkie nominowane do Nagrody filmy zostaną zaprezentowane podczas zbliżającego się Festiwalu Cinema Forum w Warszawie, który odbywa się w kinie Atlantic w dniach 23 – 27 października.

Trzy filmy GSF Nominowane w 20. edycji Nagród im. Jana Machulskiego 2024

„Mandala” w konwencji thrillera przedstawia relację matki i syna borykających się ze stratą. Film zdobył wcześniej Nagrodę za zdjęcia w Koszalinie i Nagrodą Publiczności w Sopocie oraz był prezentowany w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Busan, Budapeszcie, Oslo i Seulu.

Wyróżniona wcześniej w Portugalii i prezentowana na licznych festiwalach w Polsce, Finlandii, Kanadzie, Hiszpanii i Korei Płd. „Transgresja” Diany Szczotki to rozgrywająca się w klubach historia miłosna, która nieoczekiwanie przynosi konieczność skonfrontowania się z własnymi przekonaniami i samym sobą.

Prezentowane w konkursie tegorocznego Węgiel FF i WAMA FF oraz w Niemczech, Korei Płd., Hiszpanii i USA, „Saudade” Wojciecha Pokorskiego to pełne wrażliwości i uwagi spojrzenie na psychologię dziecka w konfrontacji z chorobą.

 

Więcej informacji o festiwalu: https://cinemaforum.pl

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności