Trzy filmy GSF w finale konkursu Blaue Blume 2025

„Przyciąganie” Aleksandry Szczepaniak, „Nic poważnego” Kamila Czudeja i „love_proxy” Marcina Niemkiewicza zostały wybrane do finału tegorocznej edycji konkursu Blaue Blume 2025, organizowanego przez Romance TV. Filmy finałowe są aktualnie dostępne do obejrzenia na platformie Player, a widzowie mogą głosować na wybrane produkcje do 31 stycznia na stronie: https://www.romance-tv.pl/voting-form-user.html

Prezentowane niebawem premierowo w Miami „love_proxy” – krótkometrażowy film dyplomowy Marcina Niemkiewicza – ukazuje historię miłosną w świecie, w którym człowiek może przebywać w wielu miejscach jednocześnie dzięki nowemu wynalazkowi robota-sobowtóra.

Nagrodzone podczas 49. Festiwalu Filmowego w Gdyni „Nic poważnego” Kamila Czudeja opowiada, jak nie do końca dla bohatera udana impreza, przypadkowo przemienia się w coś, co może zmienić jego życie.

Wyróżnione na 49. Festiwalu w Gdyni, „Przyciąganie” Aleksandry Szczapaniak ukazuje kilka dni słonecznych wakacji dorastającego rodzeństwa.

„love_proxy”, „Nic poważnego” i „Przyciąganie” prezentowane są w finale konkursu obok 9 innych krótkometrażowych polskich filmów fabularnych i konkurują o Nagrodę w kategorii polski film krótkometrażowy. Międzynarodowa Nagroda Blaue Blume („Błękitnego kwiatu”) przyznawana jest najlepszym filmom o miłości od ponad 10. lat w głosowaniu widzów oraz przez profesjonalne Jury. Gala ogłoszenia zwycięzców Nagrody odbędzie się w Berlinie 12 lutego.

Filmy konkursowe można obejrzeć na:

https://player.pl/kolekcje/blaue-blume,10871136

Więcej informacji o nagrodzie:

www.romance-tv.pl/blaue-blume-award.html
www.facebook.com/blaue.blume.polska
www.instagram.com/blaueblumepolska/?hl=pl

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności