Warsztaty z tworzenia audiodeskrypcji

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni – organizator wydarzenia KULTURA BEZ BARIER – zaprasza na warsztaty z tworzenia audiodeskrypcji.

Warsztaty z tworzenia audiodeskrypcji

Prowadzącym warsztaty jest pan Marcin Laskowski, który od trzech lat z powodzeniem współpracuje z najważniejszymi organizacjami promującymi ideę i technikę audiodeskrypcji. Do tej pory przygotował około 35 skryptów do audiodeskrypcji filmów produkcji polskiej jak i zagranicznej. Na swoim koncie ma również opracowania audiodeskrypcji do wystaw, eksponatów muzealnych oraz spektakli teatralnych. Doświadczenie pana Laskowskiego podparte jest także wystąpieniem na Ogólnopolskiej Konferencji w ramach projektu Wykluczeni z Kina Grudzień 2011, „Film, Słowo, Tekst, Prezentacja” – Techniki pracy nad przygotowaniem skryptu audiodekskrypcji.”


W programie warsztatów pojawią się między innymi:

  • wprowadzenie do standardów i zasad audiodeskrypcji
  • przykłady zastosowania technik audiodeskrypcji w różnych dziedzinach życia codziennego
  • audiodeskrypcja filmowa: etapy pracy nad skryptem audiodeskrypcji
  • ćwiczenie emisji głosu i świadomości słowa
  • ćwiczenia samodzielnego tworzenia audiodeskrypcji


Czas trwania warsztatów: 3 dni (18 godzin dydaktycznych)

Ilość uczestników: nie więcej niż 10 osób

Koszt uczestnictwa to 250 zł

Warsztaty odbędą się w terminie: 25 – 27 października 2013 w siedzibie Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni przy ul. Wrocławskiej 93


Zgłoszenia będą przyjmowane na podstawie formularza zgłoszeniowego do dnia 15.10.2013 r.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Organizator: Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni
 
      pff_logo_cmyk.jpg


Partner: Fundacja Ucho


         LOGO KF.jpg 

Dofinansowano ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Gdyni

  mkidn_01_cmyk.jpg      


              GDYbiały.jpg
  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności