„We mnie” i „Jestem tutaj” wyróżnione na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Z dumą informujemy, że „We mnie” – dyplomowy film naszej tegorocznej absolwentki Marii Wider otrzymał wyróżnienie Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film dyplomowy „Jestem tutaj” w reżyserii Agaty Minowskiej otrzymał Nagrodę Marki Ireny Eris.

Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych w składzie:

Kinga Dębska – reżyserka, scenarzystka i pisarka (Przewodnicząca Jury),
Natalia Grzegorzek – producentka filmowa,
Katarzyna Klimkiewicz – reżyserka i scenarzystka,

po obejrzeniu 27 filmów zakwalifikowanych do udziału w Konkursie Filmów Krótkometrażowych wyróżniło „We mnie” za pewną reżyserską rękę i powściągliwość w pokazywaniu trudnego tematu. Za stworzenie poruszającej opowieści o radzeniu sobie ze stratą.

Bohaterami „We mnie” są Sandra i Dawid, którzy zamierzają się pobrać. Przed ślubem dziewczyna musi jednak przerwać ciążę z powodu wad genetycznych płodu. Dramatyczne wydarzenie stawia pod znakiem zapytania ich wspólną przyszłość.

„Jestem tutaj” zostało wyróżnione przez markę Ireny Eris za wrażliwość, subtelność opowiadania i multitasking reżyserki (na planie: reżyser, scenarzysta, kostiumograf i scenograf). 
Fabuła filmu: niespodziewany przyjazd młodszego brata Stefana zmusza 20-letnią Hanię do zmierzenia się z traumatyczną przeszłością i do odnowy kontaktu z dawno niewidzianą matką. Hania przez wzgląd na ukochanego brata musi wyjść z ukrycia i dać szansę trudnej relacji.

Szczegóły można znaleźć tutaj

  • Trwa rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej

  • Gdyńska Szkoła Filmowa zaprasza na czwartą edycję Warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w dniach 18-24 października 2021 roku

    Zgłoszenia przyjmowane są od 1 lipca do 15 września 2021 roku.

Więcej aktualności