Wirtualne Albatrosy

Wirtualne Albatrosy to internetowa wersja znanego wśród uczniów i nauczycieli Przeglądu Filmów Uczniowskich ALBATROSY, realizowanego przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni od 2010 roku.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, indywidualnie i w grupach.

Wirtualne Albatrosy

W ramach edycji wirtualnej wykładowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej przygotowali profesjonalne warsztaty on-line. Warsztaty, w formie podcastów, są dostosowane do wiedzy i umiejętności dwóch grup wiekowych (szkoła podstawowa i średnia) i poruszają najistotniejsze zagadnienia z dziedziny produkcji amatorskich filmów krótkometrażowych:

1. Pomysł i scenariusz, czyli dlaczego film musi mieć scenariusz i jak go napisać.
2. Przygotowanie do produkcji, czyli co trzeba przygotować zanim zaczną się zdjęcia.
3. Na planie filmowym, czyli co to jest język filmowy i jak używać kamery, światła i mikrofonu.
4. Montaż i postprodukcja obrazu i dźwięku.

Każdy uczeń, który zgłosi chęć udział w projekcie, otrzyma bezpłatny dostęp do materiałów.

Dostęp do bezpłatnych materiałów szkoleniowych: TUTAJ

W ramach projektu Fundacja zorganizuje również konkurs filmów krótkometrażowych. Młodzież będzie mogła nadsyłać filmy trwające do 5 minut, o dowolnej tematyce oraz wykonane dowolną techniką. Zgłoszone filmy zostaną ocenione przez profesjonalne Jury oraz publiczność.

Nadesłane filmy będą pretendowały do nagród za najlepszy film – w wysokości 700 złotych.

Na zgłoszenia filmów czekamy do 31 sierpnia 2020 roku.

LINK DO ZGŁOSZEŃ FILMÓW: TUTAJ

Więcej informacji można uzyskać drogą mejlową, pisząc na adres: m.drankiewicz@festiwalgdynia.pl

Wirtualne Albatrosy to projekt realizowany przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni we współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury.
  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności