ZAPA partnerem Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Z radością informujemy, że do partnerów Gdyńskiej Szkoły Filmowej dołączył Związek Autorów i Producentów Audiowizualnych – ZAPA. 

ZAPA partnerem Gdyńskiej Szkoły Filmowej

ZAPA jest jedną z najbardziej skutecznych organizacji zbiorowego zarządu w Polsce. Od momentu powstania konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku praw autorskich w Polsce oraz swoją pozycję międzynarodową. Ma wynegocjowane i podpisane umowy z użytkownikami publicznymi i prywatnymi, współpracuje z wieloma organizacjami krajowymi i zagranicznymi, monitoruje dynamiczny rynek operatorów kablowych. Fundamentalnym elementem aktywności SFP – ZAPA jest właściwa identyfikacja dzieł audiowizualnych, pozwalająca na szybkie wypłaty należnych autorom i producentom tantiem, a także wspieranie walki z piractwem w obrocie utworami filmowymi.

ZAPA chroni prawa producentów utworów audiowizualnych oraz następujących autorów:

  • reżyser,
  • autor scenariusza i dialogów,
  • operator obrazu,
  • scenograf,
  • kostiumograf,
  • operator dźwięku,
  • montażysta,
  • dekorator wnętrz.
  • Pięć filmów GSF do obejrzenia w ramach Trzymaj Festiwal w Sopocie!

  • Nadchodzący, sopocki Festiwal Trzymaj, organizowany w willi Goyki 3 Art Inkubator w dniach 26 – 27 lipca zaprezentuje pięć filmów Gdyńskiej Szkoły Filmowej: „Saudade” Wojtka Pokorskiego, „love_proxy” Marcina Niemkiewicza, „Transgresja” Diany Szczotki, „Nic poważnego” Kamila Czudeja i „Wszystko dla mojej przyjaciółki” Lulu Pomorovej. „Saudade” i „love_proxy” zyskały specjalne wyróżnienia festiwalu m.in. za „poruszające ukazanie ulotności chwil spędzonych z bliskimi” – „Saudade” oraz „za wysoką sprawność reżyserską w opowiadaniu” – „love_proxy”.

  • „Przyciąganie” i „Nic poważnego” w konkursie Festiwalu Dwa Brzegi!

  • „Przyciąganie” Aleksandry Szczepaniak i „Nic poważnego” Kamila Czudeja zostaną zaprezentowane w konkursie tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Festiwal odbędzie się w dniach 26 lipca – 3 sierpnia i zaprezentuje w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych łącznie 28 filmów.

Więcej aktualności