Zadajesz sobie pytanie: Jak zrobić film?

Zgłoś się na 19. Pomorskie Warsztaty Filmowe!

Uczestnicy 19. Pomorskich Warsztatów Filmowych wezmą udział w każdym z etapów powstawania scen krótkiego filmu fabularnego, od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i udźwiękowienie. Pracami pokierują praktycy kina i znakomici wykładowcy. Swój udział w warsztatach potwierdzili: scenarzysta Grzegorz Łoszewski [m.in. „Komornik”, „Stygmatyczka”, „Bez wstydu”], reżyser Wojciech Marczewski [m.in. „Dreszcze”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Weiser”], operator obrazu Sławomir Pultyn [m.in. „Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf”] oraz montażystka Milenia Fiedler [m.in. „Weiser”, „Katyń”, „Wałęsa”].

Zainteresowani uczestniczeniem w 19. Pomorskich Warsztatach Filmowych, powinni wypełnić Wniosek Zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Gdyńskiej Szkoły Filmowej gsf.pl, do Wniosku Zgłoszeniowego dołączyć, w formie pliku, pomysł na krótki film fabularny [jedna strona]. Kandydaci powinni przedstawić życiorys oraz dwie różne fotografie, ewentualnie swoje dotychczasowe prace twórcze [literackie, filmowe, fotograficzne, muzyczne lub plastyczne], załączone dokumenty i prace opisać oraz zamieścić na płycie CD lub DVD i dostarczyć osobiście albo wysłać pocztą na adres Gdyńskiej Szkoły Filmowej [81-372 Gdynia, Plac Grunwaldzki 2] z dopiskiem WARSZTATY. Spośród wszystkich kandydatów Komisja Rekrutacyjna wyłoni maksymalnie dwadzieścia cztery osoby, które zostaną zaproszone do drugiego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej. Ostatecznie Komisja Rekrutacyjna zaprosi na 19. Pomorskie Warsztaty Filmowe dwunastu uczestników.

Spośród wszystkich kandydatów Komisja Rekrutacyjna wyłoni maksymalnie dwadzieścia cztery osoby, które zostaną zaproszone do drugiego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej. Ostatecznie Komisja Rekrutacyjna zaprosi na 19. Pomorskie Warsztaty Filmowe dwunastu uczestników.

W związku z pandemią 19. Pomorskie Warsztaty Filmowe odbędą się w reżimie sanitarnym.

Na zgłoszenia i prace czekamy do 10 października 2020 roku! W rekrutacji na 19. Pomorskie Warsztaty Filmowe może wziąć udział każdy, w wieku od 18 do 35 lat. Jednorazowa opłata pobierana na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej od osób zakwalifikowanych na warsztaty wynosi 1000 zł.

Pomysłodawcą i koordynatorem wszystkich edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Jerzy Rados. Organizatorem 19. Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni oraz Gdyńskie Centrum Kultury.

1. Wypełnij Wniosek Zgłoszeniowy na stronie Gdyńskiej Szkoły Filmowej gsf.pl.

2. Pomysł na krótki film fabularny dołącz do Wniosku Zgłoszeniowego.

3. Zaprezentuj się, przedstaw swój życiorys oraz dotychczasowy dorobek artystyczny.

kontakt: Jerzy Rados / jr@gsf.pl

 

 
Harmonogram 19. Pomorskich Warsztatów Filmowych (2020):

08.09 – Konferencja prasowa [NA ŻYWO] – rozpoczęcie
rekrutacji na 19. PWF

10.10 – Zakończenie I etapu rekrutacji – naboru wniosków
zgłoszeniowych

17.10 – Ogłoszenie wyników I etapu rekrutacji

24-25.10 – II etap rekrutacji – rozmowa kwalifikacyjna
[ZOOM] (J. Rados / S. Pultyn / I. Siedlar)

07.11 – I Sesja [NA ŻYWO] – 10:00 – 12:00 Wstęp (W.
Marczewski / J. Rados); 12:00 – 19:00 Analiza scenariuszowa (G. Łoszewski / W.
Marczewski)
 (w trakcie przerwa obiadowa)

21.11 – II Sesja [ZOOM] – 10:00 – 14:00 Reżyseria filmu
aktorskiego (W. Marczewski); 15:00 – 19:00 Analiza scenariuszowa (G.
Łoszewski)

28.11 – III Sesja [ZOOM] – 10:00 – 19:00 Analiza
scenariuszowa (G. Łoszewski) (w trakcie przerwa obiadowa)

12.12 – IV Sesja [ZOOM] – 10:00 – 19:00 Analiza
scenariuszowa (W. Marczewski) (w trakcie przerwa obiadowa)

14.12 – V Sesja [NA ŻYWO] – 9:00 – 21:00 Próby aktorskie,
próby operatorskie i inscenizacyjne (W. Marczewski / S. Pultyn)
(w trakcie
przerwa obiadowa)

15-16.12 – VI Sesja [NA ŻYWO] – 9:00 – 21:00 ZDJĘCIA
FILMOWE (W. Marczewski / S. Pultyn)
 (w trakcie przerwa obiadowa)

18-20.12 – VII Sesja [NA ŻYWO] – 10:00 – 19:00 Montaż i
udźwiękowienie (M. Fiedler / I. Siedlar)
 (w trakcie przerwa obiadowa)

20.12 – Zakończenie 19. Pomorskich Warsztatów Filmowych
[NA ŻYWO] – projekcja zmontowanych scen

 

  • Rusza rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej

  • Gdyńska Szkoła Filmowa ogłasza piątą edycję warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w październiku 2022 roku

    Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lipca do 15 września 2022 roku.

  • Pokaż, że morze Cię kręci i wygraj 10 tysięcy złotych!

  • Gdynia i morze to jedno, a co łączy film, gospodarkę morską i Gdynię? Morze od wieków stanowi artystyczną inspirację, dlaczego więc nie wykorzystać go w filmie promującym pracę w gospodarce morskiej? Jeśli jesteś kreatywny, film to Twoja pasja, a przy tym mieścisz się w przedziale wiekowym 20-35 lat – spróbuj swoich sił w konkursie „Morze mnie kręci”! Wystarczy, że zgłosisz swój pomysł do konkursu na film o gospodarce morskiej. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: 10 tysięcy złotych na realizację filmu reklamowego lub promocyjnego pod okiem profesjonalnych ekspertów, warsztaty w Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz wsparcie eksperckie i techniczne na etapie realizacji projektu.

  • Sukces absolwentek Gdyńskiej Szkoły Filmowej

  • Dwa filmy absolwentek Gdyńskiej Szkoły Filmowej znalazły się w oficjalnej selekcji konkursu Busan Inter-City Film Festival w Korei Południowej. Obrazy Luizy Budejko oraz Hanny Kilińskiej to filmy dyplomowe, które powstały w gdyńskiej filmówce.

Więcej aktualności