Spotkanie w kinie Iluzjon w ramach projektu Film Bridge – Belarus

Podczas Bulbamovie – 8. Festiwalu Filmów Białoruskich w Kinie Iluzjon w Warszawie mieliśmy okazję opowiedzieć o zakończonym niedawno projekcie Film Bridge Belarus – autorskim programie Wajda School realizowanym we współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową, którego celem był rozwój projektów młodych twórców z Białorusi – reżyserów a także scenarzystów chcących zrealizować swój własny film.

Spotkanie w kinie Iluzjon w ramach projektu Film Bridge – Belarus

W spotkaniu wzięli udział: Filip Marczewski – dyrektor Wajda School – pomysłodawca i koordynator programu, Robert Gliński reżyser i wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz uczestnicy programu: Maxim Bujnicki i Nella Agrenich.

Widzowie mieli okazję zobaczyć rozwijane w ramach programu – dokument Nelli pt.”Freeride”, scenę fabularną Marysi Yasinewicz pt. „Jedna wojna” oraz pitching projektu fabularnego Maxima pt. „Trzecia zmiana”. Natomiast w programie festiwalu Bulbamovie zaprezentowany został zrealizowany w ramach projektu dokument w reżyserii Maxima „Dziennik Anastazji”.

Projekt otrzymał poparcie ze strony Sviatlany Tsikhanouskayi, liderki Demokratycznej Białorusi. Przedstawiamy Państwu Jej list adresowany do Filipa Marczewskiego.

List od Sviatlany Tsikhanouskiej_tłumaczenie

Projekt otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Obecnie trwa nabór do projektu Film Bridge – Ukraine – programu reżysersko-scenariuszowego dla filmowców z Ukrainy. Projekt realizowany jest wspólnie przez Gdyńską Szkołę Filmową i Wajda School. Projekt również otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegóły znajdziecie Państwo tutaj.

 

Autorka zdjęcia – Katarzyna Kozłowska | Wajda School

  • Oświadczenie Gdyńskiej Szkoły Filmowej dotyczące artykułu prasowego z dnia 18.11.2024 r. opublikowanego na portalu OKO.press

  • Pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nie ma i nie będzie naszej zgody na jakiekolwiek zachowania przemocowe wobec naszych Studentek i Studentów. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na podstawie posiadanej przez nas wiedzy pomóc naszej Studentce, dzisiaj – Absolwentce w sytuacji, w jakiej się znalazła. Bezpośrednio po opisanym w artykule zdarzeniu poprosiliśmy o pomoc psychologa, który był do dyspozycji Studentek i Studentów. Wdrożyliśmy także kodeks etyczny obowiązujący w Gdyńskiej Szkole Filmowej („GSF”) do chwili obecnej.

Więcej aktualności