Gabriela Łazarkiewicz

Absolwentka Makrokierunku – filologii francuskiej i angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Trudno jej wyobrazić sobie życia bez bliskich osób, kina, teatru i muzyki.

Anna Berent

Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego oraz prawie magister krytyki sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Magdalena Budejko

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego na wydziale instrumentalno-pedagogicznym. Gra na oboju. Oprócz filmu i muzyki pasjonuje się teatrem. Uwielbia obserwować i twórczo przetwarzać rzeczywistość.

Bartosz Izdebski

Entuzjasta anime, sushi, Kurosawy i ogólnie wszystkiego co związane z Japonią, bardziej feudalną niż współczesną.
Zwykły przeciętny chłopak, na co dzień kierujący się kodeksem Bushido i nie rozstający się ze swoją kataną.
Ukończył Technikum Mechaniczne w Elblągu. Mechatronik, bardziej z zawodu niż z powołania…
Od 2016 roku członek Polish Garrison Legionu 501.
Poza budowaniem systemów mechatronicznych i mieczy świetlnych organizował premiery filmowe i eventy fantastyki.

Oddawał krew, szpik i wszystko co pozwoliło mu uniknąć lekcji matematyki.

Hanna Kilińska

Z urodzenia Poznanianka, po maturze podróżowała, mieszkała we Wrocławiu i w Szczecinie, studiując i szukając okazji do rozwoju.
Z charakteru niespokojny duch, który nie umie siedzieć bezczynnie. Wyjątkowo uparta – co oczywiście ma swoje wady i zalety.

Jakub Laskowski

Artysta, dyslektyk – Magister sztuk pięknych, studiował w Warszawie i w Paryżu, również filozofię i kulturoznawstwo. W teatrze z przyjemnością pracuje od czasu do czasu.
Po przydługim wstępie, teraz na poważnie – zajmuje się tworzeniem filmów.

Joanna Radek

Poszukiwała sztuki w zakładach mięsnych, na polach uprawnych, w kasynie i innych nietypowych miejscach. Ukończyła ASP w Gdańsku z lekkim rozczarowaniem. W filmie widzi nadzieję.

Natalia Wylężałek

Słowom nie uda się tego opisać.

Paweł Wyszomirski

Niezależny fotograf i twórca projektów video z Trójmiasta.
Absolwent Geografii na Uniwersytecie Gdańskim.
W latach 2003-2018 roku wykładowca Sopockich Szkół Fotografii WFH.
Współzałożyciel Stowarzyszenia Dokumentalistów TESTIGO DOCUMENTARY www.testigo.pl
Laureat Grand Press Photo i BZWBK Press Photo.
Operator kamery w firmie AEROLAB.pl.
IEI Media oraz Greenlee School of Journalism and Communication.

Absolwent 16 Pomorskich Warsztatów Filmowych.

Diana Zamojska

Ukończyła warszawską Akademię Teatralną, Wydział Aktorski. Zagrała między innymi w takich filmach jak: Księstwo, Panie Dulskie, Lokatorki, Kamerdyner. Od kilku lat pisze i reżyseruje swoje krótkie metraże. Wraz z współscenarzystką Martą Chyczewską, pracuje nad scenariuszem serialu science-fiction, o roboczym tytule #measwell, który przeszedł do finału konkursu ScriptFiesty na koncepcję serialu.

Marzy o wyreżyserowaniu pełnometrażowego debiutu z gatunku science-fiction dramedy.

Kamil Czudej

Rocznik ’97. Po szkole muzycznej gitarzysta, teraz jednak woli tworzyć muzykę elektroniczną. Absolwent organizacji produkcji filmowej na Uniwersytecie Śląskim, tam również studiował filozofię, którą kontynuował na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze scenariusze, muzykę do filmów, wiersze. Woli Schellinga od Hegla, kawę od herbaty, północ od południa. 

Mikołaj Janik

Jak ma być ładnie, to niech będzie bardzo miło, przytulnie, jasno i ciepło. Absolwent Dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor bajek dla dzieci, piosenek o miłości i filmów dokumentalnych.

Aleksandra Klukowska

Grafik z wykształcenia, redaktor z zawodu, filmowiec z zamiłowania, wrażliwiec z natury. Skończyła liceum plastyczne w Olsztynie, gdzie ostatecznie zdecydowała się porzucić pędzel na rzecz kamery. Zwykle uparcie dąży do celu, lecz tylko do momentu, gdy zaburczy jej w brzuchu.”

Julia Mikuła

Obywatel świata. Pochodzi z Podkarpacia, trochę zaciąga. Po plastyku wskoczyła na studia Sztuki i Mediów w Krakowie. Ciągle podkreśla, że były to studia praktyczne…
Póki co jest bezdomna.
Chodzi boso.

Piotr Pluta

Pochodzę z Lublina – lubię tam wracać i wyprowadzać mojego psa Hektora nas spacer. Ukończyłem studia biologiczne, już nie pamietam, jak to się stało. Uwielbiam leżeć w łóżku i marzyć. Chętnie polecę dobrą powieść graficzną. W codziennym życiu staram się dostrzegać mono no aware.

Yuliia Pomorova

Przez długi czas mieszkała we Wrocławiu, gdzie w AKRF FOSA zaczęła swoją przygodę z filmem. Wyraża się poprzez filmy, animacje, ilustracje i zdjęcia.

Diana Szczotka

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Liceum Plastycznego w Warszawie. Studiowała również w Barcelonie na wydziale Facultad de Bellas Artes. Ukończyła kurs Online Kamera w Warszawskiej Szkole Wajdy oraz 18. Pomorskie Warsztaty Filmowe.

Robert Zawadzki

Absolwent krakowskiego Lart Studio, wrocławskiego Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Zarządzanie dla Twórców Artystów i Animatorów Kultury. Doktorant PWSFTviT w Łodzi.

Aktor, reżyser teatralny, twórca teledysków.

  • Rusza rekrutacja na Warsztaty kompozycji muzyki filmowej

  • Gdyńska Szkoła Filmowa ogłasza piątą edycję warsztatów kompozycji muzyki filmowej z laureatem Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem w październiku 2022 roku

    Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lipca do 15 września 2022 roku.

  • Pokaż, że morze Cię kręci i wygraj 10 tysięcy złotych!

  • Gdynia i morze to jedno, a co łączy film, gospodarkę morską i Gdynię? Morze od wieków stanowi artystyczną inspirację, dlaczego więc nie wykorzystać go w filmie promującym pracę w gospodarce morskiej? Jeśli jesteś kreatywny, film to Twoja pasja, a przy tym mieścisz się w przedziale wiekowym 20-35 lat – spróbuj swoich sił w konkursie „Morze mnie kręci”! Wystarczy, że zgłosisz swój pomysł do konkursu na film o gospodarce morskiej. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: 10 tysięcy złotych na realizację filmu reklamowego lub promocyjnego pod okiem profesjonalnych ekspertów, warsztaty w Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz wsparcie eksperckie i techniczne na etapie realizacji projektu.

  • Sukces absolwentek Gdyńskiej Szkoły Filmowej

  • Dwa filmy absolwentek Gdyńskiej Szkoły Filmowej znalazły się w oficjalnej selekcji konkursu Busan Inter-City Film Festival w Korei Południowej. Obrazy Luizy Budejko oraz Hanny Kilińskiej to filmy dyplomowe, które powstały w gdyńskiej filmówce.

Więcej aktualności