Leszek Kopeć

Dyrektor GSF. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Producent, przedsiębiorca, wydawca. Dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz Prezes Zarządu Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni.

Robert Gliński

Koordynator ds. Programowych GSF. Reżyser, scenarzysta, producent. Od roku 2002 wykłada na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, w latach 2008 – 2012 był rektorem tej uczelni. Wykładowca i twórca programu nauczania Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Jerzy Rados

Zastępca Dyrektora GSF. Reżyser, scenarzysta, fotograf. Twórca idei Rodzinnego Albumu Polaków, autor krótkich filmów „Kronika FPFF” i wideoklipów. Pomysłodawca i realizator kolejnych edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych.

Marta Drankiewicz

Kierownik biura GSF. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz Institut Parisien w Paryżu. Wszechstronna organizatorka i koordynatorka projektów edukacyjnych, artystycznych i integracyjnych z różnych dziedzin sztuki.

Marcin Borchardt

Scenarzysta, reżyser, filmoznawca. Autor filmów dokumentalnych, reklam, wideoklipów, programów telewizyjnych. Wykładowca estetyki krótkiego filmu fabularnego w Gdyńskiej Szkole Filmowej, kina awangardowego, eksperymentalnego i współczesnej dokumentalistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Autor monografii „Awangarda muzyki XX wieku. Przewodnik dla początkujących” (Wyd. W Podwórku, Gdańsk 2014).

Mirosław Bork

Reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Wyprodukował kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i seriali,
kilka filmów fabularnych i telewizyjnych wprowadzonych na rynek polski i niemiecki,
kilkaset odcinków programów telewizyjnych.

Kinga Dębska

Reżyserka i scenarzystka. Absolwentka reżyserii filmowej praskiej FAMU, a wcześniej japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma na swoim koncie kilkanaście filmów dokumentalnych, m.in. nagrodzoną „Orłem ” pełnometrażową „Aktorkę” o Elżbiecie Czyżewskiej. Za swój debiut fabularny „Hel” otrzymała nagrodę za najlepszy scenariusz na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

Sławomir Fabicki

Reżyser, scenarzysta. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Laureat wielu nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film fabularny oraz do studenckiego Oscara za film „Męska sprawa” w 2001.

Milenia Fiedler

Montażystka filmów takich, jak „Tatarak”, „Katyń”, „Weiser”, „Fuks” oraz seriali telewizyjnych. Ma także na swoim koncie montaż wielu filmów dokumentalnych, animacji oraz spektakli Teatru Telewizji. W zawodzie pracuje od 1991.

Katarzyna Figura

Aktorka. W latach 1985-88 występowała w Teatrze Współczesnym w Warszawie, w latach 2006-2013 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Od roku 2013 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Andrzej Jaroszewicz

Operator. Autor zdjęć m. in. do filmów „Quo Vadis”, „Na srebrnym globie”, „Młode wilki”. Pod jego okiem powstało wiele etiud filmowych nagradzanych za najlepsze zdjęcia. Doświadczony pedagog PWSFTViT w Łodzi.

Krzysztof Kornacki

Historyk filmu, absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Doktor i wykładowca filmoznawstwa na tej uczelni.

Grzegorz Łoszewski

Scenarzysta. Autor scenariuszy dla filmu, teatru i TV. Z wykształcenia teolog, studiował też filozofię i historię sztuki. W 1995 rozpoczął literacką współpracę z TVP, Akson Studio, Studio A oraz z zespołami filmowymi Perspektywa, Oko i Dom.

Juliusz Machulski

Reżyser, scenarzysta i producent filmowy, początkowo także aktor. W latach 1973-74 studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1984-1985 studiował w Cal-Arts w Kalifornii. Od 1988 założyciel i kierownik artystyczny studia filmowego „Zebra”. 

Jan Majle

Copywriter, dyrektor kreatywny

Joanna Malicka

Filmoznawczyni i producentka filmowa.
Po studiach filmoznawczych na Uniwersytecie Śląskim, wykładała historię kina, a następnie studiowała produkcję w PSFTviT w Łodzi oraz skończyła kurs producentów kreatywnych w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (2011), gdzie dziś uczy prezentacji projektu.

Filip Marczewski

Reżyser, scenarzysta. Otrzymał wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych. Nominowany do studenckiego Oskara za film “Melodramat”. 

Udayan Prasad

Reżyser filmów dokumentalnych, dramatów telewizyjnych i filmów fabularnych. Od ukończenia NFTS w 1983 roku reżyseruje filmy dokumentalne, seriale telewizyjne i filmy fabularne. 

Mirosław Przylipiak

Historyk i teoretyk filmu. Profesor zwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego oraz profesor Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Jest wykładowcą akademickim z zagadnień kina i kultury audiowizualnej. Autor książek i publikacji naukowych.

Sławomir Pultyn

Operator, fotograf, reżyser. Autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Jest twórcą idei Rodzinnego Albumu Polaków – zbiorowych
pozowanych fotografii mieszkańców miast, grup etnicznych, grup
zawodowych.

Kamil Przełęcki

Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje aktywnie w branży od 1990 roku. Producent filmów fabularnych (kinowych i telewizyjnych), seriali i wielu filmów dokumentalnych.

Irena Siedlar

Montażystka filmów dokumentalnych, reportaży, programów tv, widowisk i spektakli TV, etiud filmowych, reklam. Absolwentka montażu obrazu i dźwięku na wydziale reżyserii PWSFTviT w Łodzi. W pracy wykorzystuje swoją dużą wrażliwość wizualną, instynkt narracyjny i zdolności analityczne.

Maciej Cuske

Urodził się i mieszka w Bydgoszczy. W 2004 roku ukończył reżyserię filmu dokumentalnego w Szkole Wajdy, gdzie jest wykładowcą. Prowadzi warsztaty filmowe w Polsce i za granicą, oraz współtworzy Bydgoską Kronikę Filmową, miejsce dla młodych filmowców przy EMCEKu w Bydgoszczy.

Martinez Swystun

Reżyser reprezentowany przez Match&Spark, specjalizujący się w dokumentach i reklamach, znany z wykorzystywania AI w swoich pracach.

  • „Señorita” Sebastiana Szewczykowskiego w konkursie Festiwalu Filmów Miast Siostrzanych w Seattle

  • „Señorita” – etiuda szkolna Sebastiana Szewczykowskiego – została zaprezentowana w konkursie odbywającego się 4 maja w Seattle Festiwalu Filmów Miast Siostrzanych. Ufundowana w 1956 roku przez Prezydenta USA Dwighta D. Eisnehowera Międzynarodowa Sieć Współpracy Miast Siostrzanych obejmuje m.in. francuskie Nantes, polską Gdynię, nowozelandzki Christchurch, norweskie Bergen, kenijską Mombasę, izraelskie Be’er Sheva, kambodżańskie Sihanoukville, uzbecki Taszkient i tajwańskie Kaohsiung.

  • „Strach” w konkursie 65. Krakowskiego Festiwalu Filmowego!

  • „Strach” Roberta Zawadzkiego zostanie zaprezentowany w konkursie polskim nadchodzącego Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się w dniach 25 maja – 1 czerwca. Prezentowany jako premiera światowa film będzie jednym z dziesięciu fabularnych filmów krótkometrażowych, ubiegających się o nagrodę Złotego Lajkonika.

Więcej aktualności