Leszek Kopeć
Dyrektor GSF. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Producent, przedsiębiorca, wydawca. Dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz Prezes Zarządu Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni.
Robert Gliński
Koordynator ds. Programowych GSF. Reżyser, scenarzysta, producent. Od roku 2002 wykłada na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, w latach 2008 – 2012 był rektorem tej uczelni. Wykładowca i twórca programu nauczania Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
Jerzy Rados
Zastępca Dyrektora GSF. Reżyser, scenarzysta, fotograf. Twórca idei Rodzinnego Albumu Polaków, autor krótkich filmów „Kronika FPFF” i wideoklipów. Pomysłodawca i realizator kolejnych edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych.
Marta Drankiewicz
Kierownik biura GSF. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz Institut Parisien w Paryżu. Wszechstronna organizatorka i koordynatorka projektów edukacyjnych, artystycznych i integracyjnych z różnych dziedzin sztuki.
Marcin Borchardt
Scenarzysta, reżyser, filmoznawca. Autor filmów dokumentalnych, reklam, wideoklipów, programów telewizyjnych. Wykładowca estetyki krótkiego filmu fabularnego w Gdyńskiej Szkole Filmowej, kina awangardowego, eksperymentalnego i współczesnej dokumentalistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Autor monografii „Awangarda muzyki XX wieku. Przewodnik dla początkujących” (Wyd. W Podwórku, Gdańsk 2014).
Mirosław Bork
Reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Wyprodukował kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i seriali,
kilka filmów fabularnych i telewizyjnych wprowadzonych na rynek polski i niemiecki,
kilkaset odcinków programów telewizyjnych.
Kinga Dębska
Reżyserka i scenarzystka. Absolwentka reżyserii filmowej praskiej FAMU, a wcześniej japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma na swoim koncie kilkanaście filmów dokumentalnych, m.in. nagrodzoną „Orłem ” pełnometrażową „Aktorkę” o Elżbiecie Czyżewskiej. Za swój debiut fabularny „Hel” otrzymała nagrodę za najlepszy scenariusz na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.
Sławomir Fabicki
Reżyser, scenarzysta. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Laureat wielu nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film fabularny oraz do studenckiego Oscara za film „Męska sprawa” w 2001.
Milenia Fiedler
Montażystka filmów takich, jak „Tatarak”, „Katyń”, „Weiser”, „Fuks” oraz seriali telewizyjnych. Ma także na swoim koncie montaż wielu filmów dokumentalnych, animacji oraz spektakli Teatru Telewizji. W zawodzie pracuje od 1991.
Katarzyna Figura
Aktorka. W latach 1985-88 występowała w Teatrze Współczesnym w Warszawie, w latach 2006-2013 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Od roku 2013 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
Andrzej Jaroszewicz
Operator. Autor zdjęć m. in. do filmów „Quo Vadis”, „Na srebrnym globie”, „Młode wilki”. Pod jego okiem powstało wiele etiud filmowych nagradzanych za najlepsze zdjęcia. Doświadczony pedagog PWSFTViT w Łodzi.
Krzysztof Kornacki
Historyk filmu, absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Doktor i wykładowca filmoznawstwa na tej uczelni.
Grzegorz Łoszewski
Juliusz Machulski
Reżyser, scenarzysta i producent filmowy, początkowo także aktor. W latach 1973-74 studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1984-1985 studiował w Cal-Arts w Kalifornii. Od 1988 założyciel i kierownik artystyczny studia filmowego „Zebra”.
Jan Majle
Copywriter, dyrektor kreatywny
Joanna Malicka
Filmoznawczyni i producentka filmowa.
Po studiach filmoznawczych na Uniwersytecie Śląskim, wykładała historię kina, a następnie studiowała produkcję w PSFTviT w Łodzi oraz skończyła kurs producentów kreatywnych w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (2011), gdzie dziś uczy prezentacji projektu.
Filip Marczewski
Reżyser, scenarzysta. Otrzymał wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych. Nominowany do studenckiego Oskara za film “Melodramat”.
Udayan Prasad
Reżyser filmów dokumentalnych, dramatów telewizyjnych i filmów fabularnych. Od ukończenia NFTS w 1983 roku reżyseruje filmy dokumentalne, seriale telewizyjne i filmy fabularne.
Mirosław Przylipiak
Historyk i teoretyk filmu. Profesor zwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego oraz profesor Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Jest wykładowcą akademickim z zagadnień kina i kultury audiowizualnej. Autor książek i publikacji naukowych.
Sławomir Pultyn
Operator, fotograf, reżyser. Autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Jest twórcą idei Rodzinnego Albumu Polaków – zbiorowych
pozowanych fotografii mieszkańców miast, grup etnicznych, grup
zawodowych.
Kamil Przełęcki
Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje aktywnie w branży od 1990 roku. Producent filmów fabularnych (kinowych i telewizyjnych), seriali i wielu filmów dokumentalnych.
Irena Siedlar
Montażystka filmów dokumentalnych, reportaży, programów tv, widowisk i spektakli TV, etiud filmowych, reklam. Absolwentka montażu obrazu i dźwięku na wydziale reżyserii PWSFTviT w Łodzi. W pracy wykorzystuje swoją dużą wrażliwość wizualną, instynkt narracyjny i zdolności analityczne.
Maciej Cuske
Urodził się i mieszka w Bydgoszczy. W 2004 roku ukończył reżyserię filmu dokumentalnego w Szkole Wajdy, gdzie jest wykładowcą. Prowadzi warsztaty filmowe w Polsce i za granicą, oraz współtworzy Bydgoską Kronikę Filmową, miejsce dla młodych filmowców przy EMCEKu w Bydgoszczy.
Martinez Swystun
Reżyser reprezentowany przez Match&Spark, specjalizujący się w dokumentach i reklamach, znany z wykorzystywania AI w swoich pracach.