Silence Room 2

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” w Toruniu zaprasza 21.01.2015 o godzinie 18.00 do czytelni Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” w Toruniu na spotkanie z Marcinem Borchardtem oraz wykład pt. „Paradoks 4’33”. Filmowe adaptacje muzyki John’a Cage’a”.

Silence Room 2

29 sierpnia 1952 roku w piątek dokładnie o godzinie 20:15 w sali Maverick Concert Hall w Woodstock w stanie Nowy Jork ma miejsce historyczne wydarzenie wielkiej wagi. Pianista David Tudor trzykrotnie otwiera i zamyka klapę fortepianu ani razu nie dotykając jego klawiatury podczas premierowego wykonania nowego dzieła Johna Cage’a. Kompozycja zatytułowana „4’33” napisana jest na „milczący fortepian”. To utwór, którego się NIE gra! Dla krytyków i publiczności żart jest kiepski. Od tej pory już zawsze wspominając ten dzień będzie się mówiło o prowokacji, genezie happeningu lub symbolicznym akcie końca muzyki. O historii powstania najbardziej niezwykłego utworu XX wieku oraz podejmowanych współcześnie próbach jego wizualizacji opowie Marcin Borchardt, autor książki „Awangarda muzyki końca XX wieku. Przewodnik dla początkujących”.

Zapraszamy w środę 21.01.2015 o godzinie 18.00 do czytelni Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” w Toruniu.

  • „Mandala” w konkursie 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego!

  • „Mandala” Mikołaja Janika zostanie zaprezentowana w konkursie polskim zbliżającego się Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się w dniach 26 maja – 2 czerwca. Film będzie jednym z dziesięciu fabularnych filmów krótkometrażowych, ubiegających się o nagrodę Złotego Lajkonika.

  • „Saudade” oraz „Wskrzeszenie” i „Sabina” na 21. festiwalu Węgiel w Katowicach

  • Nadchodzący 21. Festiwal Filmów Szkolnych Węgiel zaprezentuje w konkursie „Saudade” Wojciecha Pokorskiego. Festiwal otworzy warsztat specjalny Roberta Glińskiego „Scena fabularna w jednym ujęciu”, później odbędzie się warsztat Kamila Przełęckiego poświęcony pracy z AI, a w ramach towarzyszących festiwalowi targów filmowych nastąpi specjalna prezentacja „Wskrzeszenia” Luizy Budejko i „Sabiny” Diany Zamojskiej.

Więcej aktualności