Znamy nazwiska pierwszych uczniów GSF

Komisja Rekrutacyjna ogłosiła listę osób, które zostały przyjęte na pierwszy rok nauki w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

Znamy nazwiska pierwszych uczniów GSF

Finałem złożonych z 3 etapów egzaminów była rozmowa kwalifikacyjna. 19 kandydatów dopuszczonych do tej rozmowy w wyniku egzaminu pisemnego i zadań praktycznych, przez 2 dni odpowiadało na pytania 9 członków Komisji: Mirosława Borka, Sławomira Fabickiego, Roberta Glińskiego, Andrzeja J. Jaroszewicza (PSC), Grzegorza Łoszewskiego, Pawła Łozińskiego, Sławomira Pultyna, Jurka Radosa i Andrzeja Titkowa.

Przyszli uczniowie GSF to osoby w różnym wieku i z różnym zawodowym bagażem. Wśród przyjętych jest dwóch absolwentów Pomorskich Warsztatów Filmowych.

6 osób pochodzi z Trójmiasta. Pozostali przyjadą do szkoły z Warszawy, Łomży, z okolic Lublina i Białegostoku oraz z Bukaresztu (Rumunia). Na przyjezdnych, dzięki uprzejmości Miasta Gdyni oraz uczelni, czekają miejsca w dwóch akademikach: Akademii Marynarki Wojennej i Wyższej Szkoły Morskiej.

Następujący uczniowie rozpoczną już niebawem naukę w GSF:
1. Elżbieta Benkowska
2. Piotr Brożek
3. Piotr Domalewski
4. Marta Grabicka
5. Filip Jacobson
6. Piotr Janiszewski
7. Piotr Kobzdej
8. Janusz Kojro
9. Łukasz Laskowski
10. Łukasz Ostalski
11. Michał Sołtysiak
12. Sławomir Witek

1 października rozpoczęcie roku szkolnego, a tym samym dla całej dwunastki uczniów i blisko 20 wykładowców początek dwóch lat intensywnej pracy nad pogłębianiem wiedzy teoretycznej i tworzeniem filmów. Pewien przedsmak nauki w szkole osoby przyjęte na 1 rok poznają już w wakacje, ponieważ na lato wykładowcy przygotowali dla nich pierwsze szkolne zadania.

Uczniowie opuszczą Gdyńską Szkołę Filmową z bogatym portfolio swoich prac (każdy zrobi dwie etiudy: fabularną i dokumentalną) oraz z dużym ładunkiem praktycznych umiejętności.

  • „Mandala” w konkursie 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego!

  • „Mandala” Mikołaja Janika zostanie zaprezentowana w konkursie polskim zbliżającego się Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się w dniach 26 maja – 2 czerwca. Film będzie jednym z dziesięciu fabularnych filmów krótkometrażowych, ubiegających się o nagrodę Złotego Lajkonika.

  • „Saudade” oraz „Wskrzeszenie” i „Sabina” na 21. festiwalu Węgiel w Katowicach

  • Nadchodzący 21. Festiwal Filmów Szkolnych Węgiel zaprezentuje w konkursie „Saudade” Wojciecha Pokorskiego. Festiwal otworzy warsztat specjalny Roberta Glińskiego „Scena fabularna w jednym ujęciu”, później odbędzie się warsztat Kamila Przełęckiego poświęcony pracy z AI, a w ramach towarzyszących festiwalowi targów filmowych nastąpi specjalna prezentacja „Wskrzeszenia” Luizy Budejko i „Sabiny” Diany Zamojskiej.

Więcej aktualności